עד המדינה בפרשת הרצח בברנוער: "עדותי אמינה, חגי הוא הרוצח"

בלעדי: מקורבי עד המדינה ששוחחו עמו דקות לפני שנעצר מספרים כי הופתע מהדיווח על האפשרות שיבוטל האישום נגד חגי פליסיאן שהואשם ברצח בברנוער. הוא העריך כי ייתכן ומדובר ב"תרגיל" כדי שיסיר את דרישותיו

עד המדינה בברנוער (חדשות 2)

"אני עומד מאחורי הגרסה שלי - חגי הוא הרוצח". עד המדינה בפרשת הברנוער ניהל בחודשים האחרונים משא ומתן עם הפרקליטות כדי לשפר את תנאים ההסכם שלו, הסכם עליו חתם ללא היוועצות עם עורך דין כפי שנהוג במקרים מסוג זה. הבוקר (ד') הוא נעצר שוב במסגרת התפתחות דרמטית בחקירה שעל פרטיה הוטל צו איסור פרסום.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

בשיחה עם מקורביו הבוקר, רגע לפני שנעצר ולאחר פרסומים שלפיהם עשוי להתבטל כתב האישום נגד החשוד המרכזי בפרשה, חגי פליסיאן, הוא כינה את את המהלך "תרגיל". זאת, לדבריו, בשל דרישתו לשנות את תנאי ההסכם שלו. הוא עמד על כך שפליסיאן הוא הרוצח ושהעדות שלו אמינה ומדויקת. זמן קצר לאחר ששוחח עם מקורביו הוא נעצר על ידי המשטרה, במפתיע, כשהוא לא יודע מדוע נעצר.

סנגורו, עו"ד יאיר רגב, ערך בימים האחרונים עם נציגי הפרקליטות פגישות לגבי שינוי ההסכם עמו. לטענת מקורביו של העד, המגעים הלכו לכיוון שלילי מה שעורר את זעמו  והוביל אותו לחשוב על אפשרות לסגת מהסכם עד המדינה שנחתם עמו.

בחודשים האחרונים עבד העד למחייתו, אך הפסיק, והתקשה לטענתו להתנהל בחייו והרגיש "כלוא". למקורביו סיפר כי אפילו חשב לשים קץ לחייו. העד סיפר כי הרגיש מרומה כשהבין שהסכום שניתן לו במסגרת ההסכם עם הפרקליטות היה נמוך מזה שיכול היה, לטענתו, לקבל.

הזעם של העד, על פי מקורביו, בולט על רקע תחושתו שהוא זה שהביא, לדבריו, לפענוח הרצח בברנוער. הוא קיווה שהפרשה הזו תהיה בשלב זה כבר מאחוריו וספר את הימים עד שהמשפט יחל וכך גם עדותו. לטענתו הוא ידע שלאחר מכן הוא "יופקר", אך לא פחד להישאר ללא הגנה.

חגי פליסיאן. הנאשם ברצח (חדשות 2)

"נחשף מידע חדש על הפרשה"

הבוקר כאמור, הודיעה הפרקליטות והמשטרה כי בעת האחרונה חשפה המשטרה מידע חדש הקשור לפרשת הרצח. "בעקבות חשיפת המידע, נערכו התייעצויות בין המשטרה לבין הפרקליטות, והוחלט שיש מקום לבצע פעולות חקירה נוספות", צוין.

עוד נכתב כי "בעקבות חשיפת הממצאים החדשים, נערך היום דיון בפרקליטות המדינה, בהשתתפות גורמי פרקליטות ומשטרה, ובו הוחלט - על דעת כל המשתתפים - שיש מקום לבצע פעולות חקירה נוספות וכן לעצור את עד המדינה לצורך חקירתו".

לבקשת המשטרה, הוציא בית המשפט צו האוסר לפרסם כל פרט מפרטי החקירה שהתחדשה, לרבות כל מידע שהגיע למשטרה במסגרת חקירת פרשה זו. עדותו של העד הובילה לכתב אישום בגין שני מעשה רצח ועשרה ניסיונות רצח נגד חגי פליסיאן.