העבריין צ'רלי אבוטבול הורשע בסחיטת אברך

בית המשפט אישר היום את הסדר הטיעון עם צ'רלי אבוטבול בסחיטה של אברך בשנת 2012. על פי כתב האישום, ממנו נמחקו עבירות של קשירת קשר וכליאה, אבוטבול ואנשיו תקפו את האברך, שנחשד כי גנב סכום כסף גדול מבית רב מוכר בצפון. הפרקליטות תבקש להטיל עליו 34 חודשי מאסר בפועל

שוחרר למעצר בית. אבוטבול (חדשות 2)

מצעד של הרשעות בפרשת סחיטת האברך: בית המשפט המחוזי מרכז-לוד אישר היום (ב') את הסדרי הטיעון עם תשעה נאשמים בפרשה שהחלה בחודש נובמבר 2012. הנאשם המרכזי, צ'רלי (שלום) אבוטבול, הורשע בעבירת סחיטה בכוח. הפרקליטות ואבוטבול דורשים בהסדר הטיעון 34 חודשי מאסר בפועל .

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק 

הפרקליטות תדרוש בנוסף שיוטל על אבוטבול מאסר על תנאי. אבוטבול הודה בבית המשפט בעבירה שיוחסה לו, למרות שטען בעבר כי מתנכלים לו "בגלל שאני אבוטבול", ומכתב האישום נמחקו עבירות נוספות שיוחסו לאבוטבול: סחיטה באיומים, כליאת שווא וקשירת קשר לביצוע פשע. 

השופטת קלרה רג'יניאנו הקלה את תנאי מעצר הבית של אבוטבול, שיורשה לצאת מביתו לחמש שעות בכל יום, בפיקוד צמוד. לפני כחצי שנה אבוטבול שוחרר לביתו בתנאים מגבילים, לאחר ששהה במעצר קרוב לשנה. 

בכתב האישום מפורט כיצד אבוטבול ואנשיו תקפו את האברך, שנחשד כי גנב סכום כסף גדול מבית רב מוכר בצפון, בכל חלקי גופו באמצעות מחבט ובאגרופים, תוך שהם צועקים ומטיחים בו שאלות כמו "היכן הכסף?".

האברך נמלט מהחלון

החשודים הצליחו להוציא ממנו הודאה בכוח כי הוא זה שגנב את הכסף - והאברך אף הפנה אותם לכתובת בירושלים בה לטענתו נמצא הכסף הגנוב. כשהגיעו החשודים למקום, הם לא מצאו את הכסף. כשגילו שהונה אותם, איימו עליו החשודים ואמרו לו כי "הוא סיים את חייו".

האברך הוכה, נכלא בביתו של צ'רלי אבוטבול בנתניה למשך יום שלם, אך הצליח להימלט בקפיצה מחלון המבנה ולהגיע לניידת משטרה שפינתה אותו לבית החולים "לניאדו" בנתניה.

בית המשפט הרשיע היום שמונה נאשמים נוספים במעורבות בפרשה, בעבירות של סחיטה באיומים, סחיטה בכוח וכליאה בשווא. שני כתבי אישום נוספים בפרשה בוטלו, והדיון במשפטו של נאשם נוסף נדחה למועד אחר. כל עשרת הנאשמים הפקידו סך של 10,000 שקלים כל אחד כפיצוי למתלונן.