תביעת ענק נגד יזמי בניין הדירות שמרפסותיו קרסו בחדרה

את התביעה הגישו בעלי הדירות כנגד גינדי השקעות, החברה שיזמה את הפרויקט וכנגד הקבלן המבצע - חברת מליבו בנייה. הם דורשים פיצוי על סך 58.9 מיליון שקלים על עוגמת הנפש ועל ההוצאות שנגרמו להם כיוון שנאלצו להתגורר במגורים ארעיים

הבניין בו קרסו המרפסות. ארכיון (אלון שני, חדשות 2)

יותר מחודש מאז שקרסו המפרסות בבניין דירות בחדרה, והיום (א') הגישו 36 רוכשי הדירות תביעת ענק נגד יזמי הפרויקט. בתביעה הם דורשים פיצויים בסך של 58.9 מיליון שקלים שיחולקו בין כל התובעים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

את התביעה הגישו בעלי הדירות כנגד "גינדי השקעות", שהיא החברה שיזמה את הפרויקט וכנגד הקבלן המבצע - חברת "מליבו בנייה". בנוסף נכללת בכתב התביעה גם עיריית חדרה ומשרד עורכי הדין שטיפל בפרויקט.

גם בעלי הדירות הנמצאות בבניין התואם לזה שבו קרסו המרפסות דורשים לבטל את חוזי הרכישה עליהם כבר חתמו. הדיירים טוענים כי אין להם אמון בתכניות הבניין ולכן הם רוצים לבטל את הרכישה. "התובעים יטענו כי אין להם אמון בנתבעות ובעיריית חדרה", נכתב בכתב התביעה. "מי שאחראי לבניין הוא אותו מהנדס אשר תכנן את הבניין וכשל בתכנון ו/או בפיקוח, ומי ערב להם כי לא ייכשל בשנית?"

במסגרת התביעה הגישו בעלי הדירות גם בקשה לפטור מתשלום אגרת בית משפט. לטענתם, בגלל קריסת המרפסות הם נאלצים להוציא כספים רבים על מגוריים ארעיים ולכן אין ביכולתם לשלם את האגרה.

קריסת המרפסות התרחשה בסוף חודש דצמבר בדירה שהיא חלק מפרויקט "גינדי פארק חדרה", ברחוב פרת שבעיר. לאחר הקריסה הכניסה לבנייין ולזה הסמוך לו נאסרה, בשל הסיכון הבטיחותי הקיים במבנה.