שופט שאל עדה: "תגידי, את זונה?"

הנוכחים באולם בית משפט השלום בב"ש לפני כשבועיים, לא תיארו לעצמם כי כך יסתיים הדיון: במהלך המשפט פנה השופט ישעיהו טישלר אל אחת העדות בשאלה: "האם את זונה?". כעת קוראת האישה להעבירו מתפקידו. הוא, מצידו, יפרוש בשל תלונות קודמות. דוברות בתי המשפט: "לא נוכל להתייחס לנושא כל עוד לא הוגשה תלונה נגד השופט"

העליב את העדה. אילוסטרציה (shutterstock)

שופט בית משפט השלום בבאר שבע ייאלץ לפרוש בקרוב מתפקידו בשל שורת תלונות נגדו בגין העלבת עדים בבית המשפט. באחרונה, כך מתברר, טוענת עדה כי השפיל אותה במהלך דיון כשפנה אליה בשאלה "האם את זונה?". כך דווח הבוקר (א') בגלי צה"ל.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

על פי הדיווח, המקרה אירע ביום רביעי לפני כשבועיים, כשבמהלך הדיון פנה השופט ישעיהו טישלר לעדה במשפט ושאל אותה "תגידי לי - את זונה? סתם רציתי לדעת". למשמע דבריו הגסים של השופט, הוכו הנוכחים באולם בתדהמה, לרבות העדה עצמה ובני משפחתה שישבו לצדה.

"חשתי עלבון", סיפרה בריאיון לגלי צה"ל העדה, רבקה לוין,. "באתי לבית המשפט בשביל לברר סוגיה שבשבילה קיים בית משפט, וזה היה ממש כאילו הגעתי לשוק". בעקבות התקרית, ביקשה לוין להעביר את השופט מלדון בעניינה, וכעת היא קוראת להפסיק את עבודתו לאלתר.

מדוברות בתי המשפט נמסר בתגובה כי בלא תלונה שהוגשה לנציב תלונות השופטים, לא יהיה ניתן להתייחס לגופו של עניין. עוד דווח בגלי צה"ל, כי השופט כבר חתם על פרישה מוקדמת בשל תלונות נוספות נגדו, וזו תיכנס לתוקפה מיד כשיסיים לדון בתיקים שבהם החל לטפל.