תקפו צעיר באכזריות, תועדו - ושוחררו

התיעוד ממצלמות האבטחה במועדון לילה בנצרת לא השפיע על החלטת שופט בית המשפט המחוזי בנצרת, שהורה על שחרורם של 3 נאשמים בתקיפה חמורה למעצר בית. במשטרה ובפרקליטות מותחים ביקורת על המהלך החריג. קורבן התקיפה, עדיין משתקם

בית המשפט המחוזי בנצרת החליט היום (ה') בצעד מפתיע, לשחרר למעצר בית שלושה צעירים המואשמים בתקיפת צעיר אחר באכזריות, ולדחות את בקשת הפרקליטות להאריך את מעצרם במעצר. זאת, למרות שהתקיפה תועדה במצלמות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

גורמים בפרקליטות ובמשטרה מתחו ביקורת על החלטת השופט, אשר קלה, להיעתר לבקשת סנגוריהם של הנאשמים לשחררם ממעצר, בנימוק כי אין להם עבר פלילי.

לפני כשבועיים, שודר במהדורה המרכזית תיעוד התקיפה שבה היו מעורבים הנאשמים, כפי שנקלטה במצלמות האבטחה. על פי המיוחס להם, תקפו השלושה, תושבי נצרת עילית, צעיר אחר במהלך בילוי במועדון לילה בעיר, לאחר שזה לטענתם "נעץ בהם מבטים".

השופט התעלם מהתיעוד והתחשב בעברם הנקי (shutterstock)

הם אנשים נורמטיביים ללא עבר פלילי"

"המתלונן היה שיכור, הוא בא לתקוף, הוא רץ לעברם, הוא נתן מכות אגרוף לבחורות שהיו במקום. הם בסך הכל התגוננו", אמר עו"ד יהלי שפרלינג, פרקליטם של הנאשמים. "החלק העיקרי של הקטטה בכלל לא היה בנוכחותם. אין להם יד ורגל באירוע הזה. הם שלושה אנשים נורמטיביים ללא עבר פלילי, אנשי עסקים שמעולם לא הסתבכו עם החוק".

כתב האישום נגד השלושה, מייחס להם עבירות של חבלה ופציעה בנסיבות מחמירות.