אחרי התאונה הקטלנית: נתפס שוב כשנהג בשלילה

פרסום ראשון: נהג מונית תושב העיר שדרות נעצר לבדיקה שגרתית במהלך נסיעה. אז גילו השוטרים כי רישיונו נשלל ממנו לאחר תאונה שבה היה מעורב לפני כשלושה חודשים שבה נהרג רוכב אופנוע. ביהמ"ש: "לא מדובר בשור מועד, כי אם בשור נוגח". פרקליטו: "נהג ביום ה-88 לשלילה"

אחרי תאונה: נהג בשלילה ונתפס שוב (חדשות 2)

שוטרי תחנת שדרות עצרו אתמול (ד') נהג מונית שהיה מעורב בתאונת דרכים כשלושה חודשים קודם לכן סמוך למושב זהר בדרום כאשר הוא נוהג ברכבו ללא רישיון. על אף הפסילה שנגזרה עליו, המשיך נהג הרכב לנהוג ברכבו והוא נעצר במקום על ידי שוטרים שבדקו אותו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הנהג נתפס במהלך נהיגה כשלא היה בחזקתו רישיון נהיגה ותעודת ביטוח לרכב. שוטרי מרחב לכיש בפיקודו של רס"מ משה פרוים תחקרו את הנהג במקום. הוא, מצידו, התנצל בפניהם וטען כי היה בטוח שתם תוקף השלילה שלו.

החשוד מחזיק ברישיון נהיגה כ-14 שנים שבהן צבר כ-20 עבירות תנועה. בבקשה שהוגשה אתמול בבית המשפט לתעבורה באשקלון ציינה המשטרה כי לא מדובר "בשור מועד, כי אם בשור נוגח" ועל כן ביקשה לשלול את רישיונו שוב ולהשאירו במעצר עד תום ההליכים.

הנהג נשלח למעצר בית בעקבות החלטת בית המשפט ורישיונו נשלל, שוב, עד תום ההליכים נגדו.

בתאונה הקטלנית בה היה מעורב הנהג לפני כשלושה חודשים נהרג רוכב אופנוע בשנות ה-50 לחייו, לאחר שהחליק עם כלי רכבו סמוך לכניסה למושב זהר שליד קריית גת. על פי החשד, נהג אז החשוד בצורה שסיכנה את רוכב האופנוע - דבר שהוביל למותו במקום.

"אכיפה נגד נהגים בזמן פסילה היא אכיפה מצילת חיים", אמר מפקד מרחב לכיש במשטרה, נצ"מ אלי כזרי. "מעצרו של הנהג בעבירה חמורה זו מעידה על מסוכנותו ועל הזלזול שלו בחוק. נמשיך באכיפה מחמירה ונחושה כנגד אלו המסכנים את חיינו על הכביש". 

הוא נהג רק ביום ה-88

עו"ד אמנון גולן, סניגורו של החשוד אמר לחדשות 2 Online: "הוא אמנם היה בתקופת שלילה, אך יחד עם זאת, מאחר שהיינו בהידברות לגבי התאונה הקודמת עם הפרקליטות והמשטרה, סבר הנהג בטעות שמדובר בהשבת רישיון הנהיגה שלו והוא עלה בשוגג לרכב. לא מדובר בפורע חוק אלא מדובר באדם שהיה בשלילה ל-90 ימים והוא היה כבר אחרי 88 ימים של שלילה שבהם לא נגע בהגה". 

עוד מציין עו"ד גולן, כי למרות שנתפס במונית, הוא לא עבד באותה העת ולא הסיע נוסעים. לדברי הפרקליט, בתאונה הקודמת שבה היה מעורב עדיין לא הגיעה פרקליטות מחוז דרום להחלטה בעניינו ומעורבותו בה היא שולית.