"ספינת האהבה": פיצוי לזוג ישראלים שקיימו יחסי מין באנייה בעוד העובדים צפו בהם

הזוג, שהפליג בשיט תענוגות לאירופה, גילה כי בזמן שקיימו יחסי מין בחדרם, צפו בהם עובדים באניה דרך חלון המרפסת. "התביישנו, קפאנו על המקום", הם סיפרו. בחברת הספנות הפנו לעברם אצבע מאשימה וטענו כי הם "לא הסיטו את הווילון". המבוכה הסתיימה בפיצוי

שיט תענוגות פומבי, אילוסטרציה (AP)

המבוכה הגדולה בשיט התענוגות הסתיימה בפיצוי: בני זוג ישראלים יצאו לשיט תענוגות באניה בוונציה בשנה שעברה כדי לחגוג את יום הולדתו ה-65 של הגבר. אלא שהחוויה, שהייתה אמורה להיות רומנטית ומלהיבה, הפכה ברגע אחד למביכה ומשפילה עבורם.

 רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

באחד מימיה האחרונים של ההפלגה חזרו בני הזוג לחדרם לאחר בילוי בבריכה, ובחדר קיימו יחסי מין. לתדהמתם, הבחינו במהלך האקט כי צמד צבעים, עובדי האניה, עומדים במרפסת החדר וצופים בהם בעניין רב. לטענתם, הצבעים נכנסו למרפסת דרך החדר השכן.

מיד לאחר האירוע פנו השניים לאחד האחראים באניה - וזה התנצל בפניהם על התקרית. כשחזרו לארץ, הוצע להם כפיצוי 20% הנחה להפלגתם הבאה.

השניים, באמצעות עו"ד יניב גביש, תבעו מהחברה 75 אלף שקלים פיצוי בגין מחיר הנסיעה והפגיעה בהם על פי החוק להגנת הפרטיות. "הם לא ידעו את נפשם מרוב הלם ובושה גדולה, הם קפאו במקומם", סיפר פרקליטם.

להסיט את הווילון

בכתב ההגנה טען נציג חברת הספנות כי "כפי שהיה ידוע לתובעים היטב, מדובר בספינת נופש שהיא גם מלון ענק אשר מאות אנשי צוות דואגים לתפעולה ותחזוקה, וכך, כשם שבכל בית מלון אם ברצונך לשמור על פרטיותך עליך להסיט את הווילונות, על אחת כמה וכמה, כאשר מדובר בספינה כה גדולה".

לטענת החברה, הצבעים אליהם התייחסו התובעים לא התחבאו ולא הסתירו את נוכחותם, אלא "פעלו לצביעת הספינה בגלוי והתובעים יכולים היו לראותם, כך שאילו הם היו חרדים לפרטיותם כעולה מכתב התביעה, חזקה עליהם כי היו דואגים להסיט את וילונות חדרם".

לבסוף, ומבלי להודות בטענות התובעים, החליטו בחברה כי עד סוף חודש אפריל 2014 יוצע לתובעים לבחור הפלגה מבין שלוש הפלגות למשך שבעה או שמונה ימים בתקופת הקיץ. הפשרה, שאושרה על ידי שופט בית משפט השלום בתל אביב עזריה אלקלעי תכלול את ההפלגה, הטיסות - וחדר עם מרפסת.