שושן ברבי הורשע בגרימת מוות ברשלנות והפקרה

בית המשפט המחוזי בלוד אישר את הסדר הטיעון עם שושן ברבי, שהורשע על פי הודאתו בגרימת מוות ברשלנות והפקרה. המשפחות של הקורבנות זעמו על הסדר הטיעון: "זה מסר שגוי לציבור ובדיחה אחת גדולה, רק נותר לקוות שיקשיבו לנו בשלב העונשים"

סוף לפרשת הדריסה וההפקרה: שושן ברבי הורשע בשלושה סעיפים של גרימת מוות בנהיגה רשלנית ובהפקרה לאחר פגיעה. בית המשפט המחוזי במחוז מרכז אישר את הסדר הטיעון עם ברבי, וברבי הורשע על פי הודאתו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

השופטת ורדה מרוז מבית המשפט המחוזי במחוז מרכז אישרה את ההסדר שהושג עם ברבי כפי שדווח לראשונה בחדשות 2, בו נמחק סעיף הנהיגה בשכרות וסעיף ההריגה הופחת לגרימת מוות ברשלנות. ברבי הורשע בנוסף בשיבוש מהלכי משפט, הדחה בחקירה, החזקת סם מסוכן לצריכה עצמית ושימוש בסם מסוכן לצריכה עצמית. 

נוסע נוסף, אורן חנונה, הורשע בהפרת חובת הנוסע להתקשר לגופי הצלה בתאונה בעלת נפגעים. הדיונים על הטיעונים לעונש נקבעו ל-29.4, לאחר חג הפסח. עו"ד אביב שרון, שניהל את התיק מטעם הפרקליטות, הדגיש בדיון כי "אין הסכמה לעניין העונש וכל צד יטען כראות עיניו לעניין הענישה".

המשפחות מתנגדות להסדר הטיעון (גיא צברי, חדשות 2)

"מסר שגוי לציבור"

"רק נותר לקוות שיקשיבו לנו בשלב העונשים", אמרו קרובי משפחותיהן של הקורבנות שעות ספורות לפני הדיון. לריסה זטלאווי, בתה של אלכסנדרה רובינוב שנדרסה על ידי ברבי, אמרה לחדשות 2 Online. "ניסינו לזעוק אבל זה לא עבד. אני לא מתכוונת להגיע לבית המשפט - בשביל מה לי להגיע, כדי לראות אותו יושב שם ומקשיב לבית המשפט מקריא לו את שינוי הסעיפים? כדי לראות את זה משתנה מהריגה לרשלנות?", הוסיפה זטלאווי.

זטלאווי הסבירה כי היא חוששת שברבי יקבל עונש קל מדי לעומת חומרת המעשה שביצע. "בגלל שכבר ניתנה פה ההגדרה הזו של רשלנות, אז אני חוששת שגם הענישה תהיה בהתאם", אמרה. "זהו מסר שגוי לציבור, שאנשים שנוהגים בצורה כזו לא יענשו כראוי. האנשים שמקבלים את ההחלטות צריכים לפעול באחריות ולתת ענישה התואמת לחומרת הפשע, אחרת המסר לא יילמד".

רודיק יגודייב, שאמו סבטלנה נדרסה למוות על ידי שושן, הביע אף הוא את אכזבתו ממערכת המשפט. "כל מה שהיה זו בדיחה אחת גדולה", טען. "המערכת פשוט לא הצליחה במשימתה, הם לא יכולים להוכיח שום דבר ותוך שנים ספורות הוא יהיה בחוץ, נראה שצריך להיות כאן בן של שופט כדי שימוצה הדין. אני מאוד מקווה שלא יסתכלו כאן על לאום או גזע של ההרוגות. אלא יסתכלו על מעשיו החמורים של הדורס כדי שיקבל את מה שמגיע לו".

שושנה וסבטלנה יגודייב ז"ל (חדשות 2)