קרובי הנשים שדרס ברבי לקראת הכרעת הדין: "ברור איך זה יסתיים"

בני משפחותיהן של שלוש הנשים שנדרסו למוות על ידי שושן ברבי בנתניה מקווים כי בית המשפט לא ישתף פעולה עם הפרקליטות ולא יאשר את הסדר הטיעון שנרקם עם סנגוריו. "כל מה שהיה זו בדיחה אחת גדולה", אמר בנה של סבטלנה יגודייב. "נראה שצריך להיות כאן בן של שופט כדי שימוצה הדין"

שושן ברבי בבית המשפט (עזרי עמרם)

בית המשפט המחוזי בלוד צפוי להכריע היום (ד') בעניין הסדר הטיעון שנחתם בין הפרקליטות לסנגוריו של שושן ברבי, שדרס למוות שלוש הולכות רגל בנתניה,  כפי שדווח לראשונה בחדשות 2. "לצערנו ההסדר יאושר, רק נותר לקוות שיקשיבו לנו בשלב העונשים", אמרו קרובי משפחותיהן של הקורבנות שעות ספורות לפני הדיון.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"אני לא הולכת לשם כי אני כבר יודעת איך זה ייגמר", אמרה לחדשות 2 Online לריסה זטלאווי, בתה של אלכסנדרה רובינוב שנדרסה על ידי ברבי. "עשינו את כל מה שיכולנו, היום יאושר הסדר הטיעון, ורק נותר לי לקוות שכשיגיעו בהמשך לקביעת העונש יקשיבו לנו יותר. ניסינו לזעוק אבל זה לא עבד. בשביל מה לי להגיע, כדי לראות אותו יושב שם ומקשיב לבית המשפט מקריא לו את שינוי הסעיפים? כדי לראות את זה משתנה מהריגה לרשלנות?".

המשפחות מתנגדות להסדר הטיעון (גיא צברי, חדשות 2)

"מסר שגוי לציבור"

זטלאווי הסבירה כי היא חוששת שברבי יקבל עונש קל מדי לעומת חומרת המעשה שביצע. "בגלל שכבר ניתנה פה ההגדרה הזו של רשלנות, אז אני חוששת שגם הענישה תהיה בהתאם", אמרה. "זהו מסר שגוי לציבור, שאנשים שנוהגים בצורה כזו לא יענשו כראוי. האנשים שמקבלים את ההחלטות צריכים לפעול באחריות ולתת ענישה התואמת לחומרת הפשע, אחרת המסר לא יילמד".

רודיק יגודייב, שאמו סבטלנה נדרסה למוות על ידי שושן, הביע אף הוא את אכזבתו ממערכת המשפט. "כל מה שהיה זו בדיחה אחת גדולה", טען. "המערכת פשוט לא הצליחה במשימתה, הם לא יכולים להוכיח שום דבר ותוך שנים ספורות הוא יהיה בחוץ, נראה שצריך להיות כאן בן של שופט כדי שימוצה הדין. אני מאוד מקווה שלא יסתכלו כאן על לאום או גזע של ההרוגות. אלא יסתכלו על מעשיו החמורים של הדורס כדי שיקבל את מה שמגיע לו".

שושנה וסבטלנה יגודייב ז"ל (חדשות 2)

"מקווים שההסדר לא יאושר"

במהלך הדיון יידרשו השופטים לאשר את הסדר הטיעון שאליו הגיעו נציגיו של ברבי עם אנשי הפרקליטות. אם יאושר ההסכם, סעיף ההריגה שיוחס לברבי יופחת לעבירת גרימת מוות ברשלנות, וסעיף הנהיגה בשכרות יימחק. שאר העבירות ובהן הפקרה ושיבוש מהלכי משפט, יוותרו בעיניהן.

עו"ד כרמי בוסתנאי, המייצג את משפחות הקורבנות, הביע תקווה כי בית המשפט יחליט בסופו של דבר שלא לקבל את עסקת טיעון שנרקמה בין הצדדים.

"אנו מקווים שבית המשפט יראה עצמו כמגן על שלום הציבור ולא יאשר את עסקת הטיעון", אמר. "אני סבור שבית המשפט צריך למצות את הדין עם הנאשם בהתאם לכתב האישום ולעבירת ההריגה החמורה שיוחסה לו".