סוף לפרשה: תיק פלג-אינס ייסגר

על אף תלונתה של ד"ר אורלי אינס נגד חגי פלג בגין ביצוע עבירות מין, פרקליט המדינה החליט לסגור את תיק החקירה בשל היעדר ראיות מוצקות. אנשי הפרקליטות הסבירו כי גרסתה של אינס עומדת מול דבריו של פלג, והם לא יעמדו במבחן בית הדין

תיק אינס-פלג ייסגר (תמוז)

פרקליט המדינה הטרי שי ניצן קבע באחת מהחלטותיו הראשונות כי תיק החקירה שנפתח בעניינו של חגי פלג, מי ששימש כמנכ"ל המשרד לביטחון הפנים - ייסגר. הסיבה: בתום החקירה לא נמצאו ראיות מוצקות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

התיק נפתח לאחר שד"ר אורלי אינס, מייסדת פרויקט "עיר ללא אלימות", התלוננה על הטרדות מיניות מצדו של פלג בפני נציבות שירות המדינה. לאחר מכן הגישה אינס תלונה במשטרה על עבירות מין חמורות ביותר.

בסביבתו של פרקליט המדינה טוענים כי גרסתה של אינס עומדת אל מול גרסתו של פלג, ולכן קיימת בעייתיות להביאו בפני בית המשפט. עוד ציינו כי אין טענה בנוגע להתרחשות העבירות, שעליהן דיווחה אינס - אלא שקיים קושי שהן לא יעמדו במבחן בית הדין.  

מפרקליטיה של ד"ר אינס, עורכי הדין רות דוד ורונאל פישר, נמסר כי "לא מדובר בסוף פסוק או בסיום מאבקה של אורלי אינס. נדרוש פגישה עם היועץ המשפטי לממשלה ונתבע התמודדות רצינית עם הפרשה נוכח האבסורד שבסגירת התיק".