שוד לאור היום בצפון: איים על הפקידה בסכין - ונעצר

תושב קריית ביאליק תועד כשהוא נכנס לסניף של בנק הפועלים בעיר. אחרי שהפקידה אמרה לו שאין קבלת קהל, שלף לעברה סכין מטבח באורך 13 ס"מ ודרש את הכסף. הפקידות נתנו לשודד 19 אלף שקלים, אלא שבחוץ חיכו כבר השוטרים. כך זה נראה

לאחרונה הגישה פרקליטות מחוז חיפה כתב אישום נגד צעיר תושב קריית ביאליק בגין שוד בנק מזויין. השוד תועד במצלמות האבטחה ובצילומים שמתפרסמים היום (א') נראה הנאשם, כשהוא נכנס לסניף בנק הפועלים בקריית ביאליק מצוייד בתיק ובסכין מטבח ומאיים על הפקידה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

לפי האישום, הנאשם הגיע אל הבנק ניגש אל הפקידה ובתחילה וביקש לקבל שירות. היא השיבה לו שאינה מקבלת קהל. אז נאשם הצעיר כי שלף סכין, עם להב באורך 13 סנטימטרים, נופף בה לכיוון הפקידה והורה לה לתת את הכסף.

הפקידה מסרה לו את הכסף תוך כדי שהוא מאיץ בה. בשלב מסוים היא התרחקה ממנו, כשהנאשם ממשיך וצועק לעברה להביא לו את הכסף.

על פי כתב האישום, הנאשם החל מתקרב לפקידה אחרת, כשהוא מנופף שוב בסכין, ודורש שיעבירו לו את כל הכסף. הפקידות מסרו לו שטרות ומטבעות בסכום כולל של 19 אלף שקלים. כשהנאשם כבר חשב כי משימתו הושלמה, הוא לא ידע כי בחוץ מחכים כבר כוחות המשטרה. 

בסרטון האבטחה נראה מאבטח משוחח עם השודד, לוחץ את ידו ומראה לו את היציאה מהבנק -  לאחר שהבין כי השוטרים כבר ממתינים לעצור אותו.

עורכת דינו של הנאשם מטעם הסנגוריה הציבורית, ענת חולי, ציינה כי תטען לאי כשירותו של מרשה לעמוד לדין. "אנחנו מחכים לחוות דעת, עד היום הוא לא הסביר למה הוא עשה זאת", סיפרה חולי לחדשות 2 Online. "אנחנו מבקשים מבית המשפט לקבל את בקשתנו בעניין אי כשירותו לעמוד לדין".