דוקר התינוקת יישלח לאשפוז בבית חולים פסיכיאטרי

בעדות קורעת לב, הביע אביה של התינוקת האריתראית שנדקרה בתל אביב את מחאתו על שליחתו לאשפוז של הנאשם במעשה וביטול ההליכים המשפטיים נגדו. "זאת סטירת לחי, הוא ישתחרר עוד שנתיים", אמר והוסיף: "הוא עשה את זה רק כי אנחנו שחורים"

הדוקר לאשפוז, אילוסטרציה (חדשות 2)

בתחילת חודש ינואר דקר תושב עפולה בן 59 תינוקת אריתריאית ופצע אותה באורח קשה. מספר שבועות לאחר מכן הוגש נגדו כתב אישום בגין ניסיון לרצח, אך היום (א') החליט בית המשפט המחוזי בתל אביב להפסיק את ההליכים נגדו ולשלוח אותו לאשפוז בבית חולים פסיכיאטרי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

ההחלטה התקבלה בהתאם לחוות דעת פסיכיאטרית של הנאשם, שלפיה הוא אינו מסוגל להבין ולעקוב אחר ההליכים המשפטיים המתנהלים נגדו. עוד עלה כי הוא נתון במצב פסיכוטי שממנו סבל בתקופה האחרונה. במהלך הדיון התפרץ הנאשם מספר פעמים, עד שלבסוף נאלצו השופטים לבקש להוציאו מאולם הדיונים.

את אביה של התינוקת לא הרשים מצבו הנפשי של האיש, ששינה את חייו בהינף הסכין. "יכול להיות שהוא משוגע, אבל כשהוא דקר הוא ידע מה הוא עשה", אמר האב בדיון. "הרופאים אומרים שהוא משוגע כבר 15 שנים - למה הוא לא בכלא? למה הוא לא בבית משוגעים?".

בכתב האישום שהוגש לפני מספר שבועות נחשף כי הנאשם טען שדקר את התינוקת משום שהיא שחורה. "אני שונא אותם, הם עושים הרבה בלגן", אמר לחוקריו. אביה של התינוקת מתח ביקורת חריפה על כך שהוחלט שלא להעמיד את האיש לדין, לאחר שהודה ברקע הגזעני למעשיו.

"כואב לי הלב, בגלל שאני שחור קיבלתי את זה", אמר האב. "זה מה שהנאשם אומר, שהוא שונא שחורים. אומרים שעוד שנתיים הוא ישתחרר - קיבלתי סטירת לחי גדולה. אני לא רוצה שהוא ימות. יש אלוהים בשמיים, שהוא יקבל את ההחלטות".

בכאב גדול סיפר האב על מצבה של בתו שמוסיף להיות קשה. בזמן שחלף היא עברה מספר רב של ניתוחים שעדיין לא הצליחו להביא לשיפור משמעותי במצבה. האב הזהיר מפני גל אלימות כלפי קהילת מבקשי המקלט, שלדבריו אינו זוכה ליחס הוגן: "אומרים שזו מדינה יהודית - לכל אחד יש מדינה משלו. אני באתי כפליט. לפני כמה זמן ניסו להצית גן ילדים של שחורים ושוב זה קורה. לא תפסו את מי שעשה את זה - איך זה יכול להיות? למה נותנים שחורים להישרף?"