אישום: העלימו מיליארדים בהימורים ברשת

14 ישראלים חשודים בהעלמת 4.6 מיליארד שקלים שהרוויחו מהפעלת אתר הימורים באינטרנט. המעורבים מואשמים כי הפעילו את האתר במשך 4 שנים ולא דיווחו על הכנסותיו

תרמית ענק ברשת, אילוסטרציה (רויטרס)

חשד לתרמית חסרת תקדים: כתב אישום חמור הוגש לבית המשפט המחוזי בתל אביב נגד 14 ישראלים, תושבי השרון והמרכז, בגין העלמת הכנסות בהיקף של 4.6 מיליארד שקל מהפעלת אתר הימורים בלתי חוקיים באינטרנט.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הפרשה נחשפה לאחר שבחודש אוקטובר 2012 נפתחה חקירה גלויה על-ידי ימ"ר תל-אביב ויחידת יהלום ברשות המסים, שעניינה חשד לביצוע עבירות של ארגון הימורים בלתי חוקיים, הלבנת הון והעלמת הכנסות, וזאת במסגרת רשת ההימורים באינטרנט.

כתב האישום המתוקן מייחס ל-14 נאשמים, ארבעת מנהלי אתר ההימורים, תשעה סוכנים ואדם נוסף אשר שימש כאיש-קש לצורך הלבנת הכספים האסורים, גם עבירות מס כגון עבירות של התחמקות מתשלום מס בגין הכנסותיהם בהיקף של 4.6 מיליארד שקל, סיוע לאחרים להתחמק ממס ועוד.

האתר הוקם תחילה בשם dobnet.com, ואחר-כך שונה שמו ל-2020bet.com. על-פי כתב האישום המתוקן, אתר ההימורים איפשר למהמרים בכל רחבי הארץ להמר במשך 24 שעות ביממה על משחקי ספורט שהתקיימו ברחבי העולם, לרבות בישראל.

ארבעת מנהלי האתר החלו בשנת 2009 לעסוק בעסק של הימורים בלתי חוקיים באמצעות האתר והפיקו בשנים 2012-2009 הכנסות בסך של כ-4.6 מיליארד שקל, אולם, בין השאר, הם לא הודיעו לפקיד השומה על פתיחת העסק, לא ניהלו פנקסי חשבונות, לא הגישו דוחות במועד, לא ניכו מס במקור מהכנסות מהימורים ששולמו במזומן למהמרים, ובכך סייעו להם להתחמק מתשלום מס. כתב האישום מפרט את הכנסות מפעילי האתר בשנים האחרונות: 180 מיליון שקל ב-2009, כמיליארד שקל ב-2010, כ-2.1 מיליארד שקל ב-2011 ו-1.3 מיליארד שקל ב-2012.

לתשעת הסוכנים, שתפקידם היה לגייס מהמרים ולשמש להם כערבים מול מנהלי האתר לביטחון תשלום חובותיהם, מיוחסות עבירות של השמטת הכנסות בסך כולל של למעלה מ-54 מיליון שקל במהלך התקופות הרלוונטיות לכל אחד מהם. גם הסוכנים נאשמים כי לא הודיעו לפקיד השומה על תחילת עיסוקם, לא ניהלו פנקסי חשבונות, לא הגישו דוחות במועד וסייעו למהמרים באתר להעלים מרשות המסים את הכנסותיהם מרווחי ההימורים ששולמו להם במזומן על-ידי הסוכנים.

עוד עולה מכתב האישום כי מנהלי האתר הלבינו את הרכוש האסור באמצעות משרד למתן שירותי מטבע בהרצליה - "יורו צ'יינג'", בבעלות אדם נוסף, שידע כי נפתחה כרטסת בצ'יינג' על שמו של איש-קש מרמת-השרון, המואשם בכתב האישום במטרה להסתיר ולהסוות את מקור הכסף ואת זהותם של מנהלי האתר. במעשיו של איש-הקש, נטען, הוא סייע למנהלי האתר להתחמק מתשלום מס.