תוספת לעונשה של המורה שניהלה רומן עם תלמידתה: "פחדתי מאוד מהאפשרות שאשב בכלא"

לאחר שהוטלו עליה 6 חודשי עבודות שירות והמדינה הגישה ערעור על קולת עונשה, קבע היום בית המשפט המחוזי בחיפה כי יש להוסיף שנת מאסר על תנאי לעונשה של המורה מהצפון שניהלה רומן עם תלמידתה. המורה בסוף הדיון: "אני מתחרטת על מעשיי". אביה של התלמידה: "היא הרסה לבת שלי את החיים, ציפיתי שתישלח למאסר"

החמרה קלה בעונשה של המורה מהצפון שניהלה רומן אסור עם תלמידתה: בית המשפט המחוזי בחיפה פסק היום (חמישי) כי לעונש של חצי שנת עבודות שירות, שהוטל על מורה בשנות ה-50 לחייה שניהלה במשך כ-3 שנים רומן עם מי שהייתה תלמידה שלה, תתווסף שנת מאסר על תנאי. זאת, לאחר שהמדינה ערערה על קולת עונשה של המורה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

לאחר הקראת פסק הדין, אמרה המורה לשעבר: "עשיתי טעויות והודיתי בהן, ואני מצטערת עליהן מאוד מאוד. מה שחשוב לי עכשיו זה להשתקם ולשמור על הבת שלי. חששתי שאלך לכלא היום, אי אפשר לתאר את הפחד הזה. זה נגמר ואני מקווה שאפשר יהיה לחיות".

היא הוסיפה כי הלקח העיקרי שלמדה הוא שעליה "להיות מורה ושום דבר נוסף. אמרתי לה שאני מתנצלת ואני מקווה שהיא תצליח להשתקם ולחיות".

אבי התלמידה: היא עשתה לה נזק נפשי בלתי ישוער

סניגורה של המורה, עו"ד רונן חליווה מסר לחדשות 2 Online: "בתיק הזה אין מנצחים ואין מנוצחים. מדובר במקרה חריג ובית המשפט התייחס לפן האנושי שבמקרה ואיזן נכונה".

לעומת זאת, אביה של הצעירה שעברה את מסכת המעשים המגונים במשך ארבע שנים מאז שהייתה בת 13, מתח ביקורת על פסק הדין: "אני מאוד מאוכזב. במקום להגן על האזרח, השופטים מגנים על הפושעים. ציפיתי למאסר בפועל. היא עשתה לה נזק נפשי בלתי ישוער".

פרקליטה של הצעירה, עו"ד שאדי סרוג'י, אמר כי "אכן הוסיפו לגזר הדין שנת מאסר על תנאי, אך הציפייה הייתה שהמורה תישלח אל מאחורי סורג ובריח. נלמד את פסק הדין ונשקול את המשך צעדינו"

המורה והתלמידה ניהלו מערכת יחסים רומנטית במשך 3 שנים

באוקטובר האחרון, גזר בית משפט השלום בחיפה את דינה של המורה שהורשעה על פי הודאתה, במסגרת הסדר טיעון, בעבירות של ביצוע מעשה מגונה וניסיון לבעילה אסורה בהסכמה בתלמידתה לשעבר, כיום בת 20, בהיותה קטינה. על המורה נגזר מאסר של שישה חודשים שירוצו בעבודות שירות, וכן תקופת מבחן למשך 18 חודשים שבמהלכה תעבור טיפול לעברייני מין.

בפברואר 2012 הואשמה המורה בביצוע מעשים מגונים בתלמידתה, מאז הייתה בת 13 ועד גיל 17. הפרשה נחשפה לראשונה כשנה וחצי לפני שהוגש כתב האישום עצמו. בהחלטתה כתבה סגנית בית המשפט, השופטת אורית קנטור, כי "מדובר בניצול מיני של הנאשמת את המתלוננת, עת קיימה עמה קשר מעוות ובלתי מאוזן, תוך פגיעה של ממש בנפשה ובהתפתחותה המינית".

עוד הוסיפה, כי "הפרש השנים ביניהן הוא 34 שנים, והנאשמת העדיפה לספק את יצריה, הן הרגשיים והן המיניים תוך התעלמות מהפגיעה הקשה שהיא פוגעת במתלוננת ובנפשה תוך ניצול יחסי האמון והקרבה ביניהן, ומבלי שהפנימה את חובתה להציב גבולות מפני קשר שכזה".

לטענת התלמידה, שהתלוננה במשטרה עם הוריה, השתיים ניהלו מערכת יחסים רומנטית לאורך לא פחות משלוש שנים. הפרקליטות טענה אז כי היחסים בין השתיים כללו מפגשים מיניים בביתה של המורה ובמקומות אחרים, ללא ידיעתם של הורי התלמידה, כולל ביצוע אקטים מיניים מלאים. לפני כחצי שנה הודתה המורה במעשים במסגרת הסדר טיעון, כשהתביעה ביקשה לגזור עליה מאסר בפועל.