אישום על פעולות תג מחיר: "פיגוע של חולייה קיצונית וחשאית"

הפרקליטות הגישה כתב אישום נגד שלושה תושבי חוות גלעד שבשומרון, בגין הצתת כלי רכב וריסוס כתובות בכפר הפלסטיני פורעתה בחודש נובמבר. בשב"כ טוענים שמדובר ב"חולייה חשאית וממודרת, שפעלה ממניע לאומני ומתוך עוינות כלפי הציבור הערבי"

"חולייה חשאית וממודרת". זירת האירוע, פור (רבנים למען זכויות אדם)

שלושה צעירים מהשומרון נאשמים בביצוע תג מחיר: כתב אישום הוגש היום (ד') נגד יהודה לנדסברג, יהודה סביר ובנימין ריכטר, תושבי חוות גלעד בשנות ה-20 לחייהם, בגין הצתת כלי רכב וריסוס כתובות בכפר פורעתה שבשומרון בחודש נובמבר האחרון.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

על פי כתב האישום, "קשרו הנאשמים קשר לצאת באישון לילה לפעילויות הצתה והריסה של רכוש אקראי השייך לתושבים מהכפרים הפלסטינים הסמוכים".

לאחר שנכשלו במעשה הצתה בכפר הפלסטיני מדאמה, "הגיעו הנאשמים לפאתי הכפר הפלסטיני פרעתא, כאשר הם רעולי פנים, לובשים כפפות לידיהם, ומצוידים בחומר דליק, גפרורים ותרסיס צבע לצורך ריסוס כתובות".

בפרקליטות טוענים כי השלושה הציתו משאית מסוג וולבו ומכונית מסוג מרצדס, ולאחר מכן ריססו בסביבת ההצתה שני סמלי מגן דוד. לאחר המעשים, נטען בכתב האישום, השלושה נמלטו מהזירה בריצה חזרה אל חוות גלעד.

"נזק תדמיתי חמור" (רבנים למען זכויות אדם)

השב"כ: "שיטות אלימות ואסורות"

בכתב האישום, שהוגש לבית המשפט המחוזי בלוד, מיוחסות לשלושה עבירות חמורות: קשירת קשר לפשע מתוך מניע גזענות או עוינות כלפי ציבור, הצתה, השחתת פני מקרקעין מתוך מניע גזענות או עוינות כלפי ציבור, נסיון הצתה, ונסיון היזק בזדון.

בשב"כ, שם ניהלו את החקירה יחד עם המשטרה, טענו כי השלושה הם "חברי חולייה חשאית וממודרת מהיישוב חוות גלעד, שתכננו והוציאו אל הפועל פיגוע. כלל פעולותיהם האסורות של חברי החוליה בוצעו ממניע לאומני, ומתוך עוינות כלפי הציבור הערבי".

עוד אמרו בשב"כ כי השלושה נחקרו מספר פעמים בעבר בחשד לביצוע פעולות אלימות ממניע לאומני. נגד בנימין ריכטר אף הוגש כתב אישום בגין תקיפה של שני פלסטינים בשומרון, ובעקבות כך הוגבלה תנועתו. בנוסף, ציינו כי יהודה סביר הוא חייל עריק.

"השירות רואה בחומרה פעילות כגון זו, העלולה להביא לפגיעה חמורה ברכוש ובנפש, ויש בה כדי לערער את ביטחון הציבור והאזור", הבהירו בשב"כ. "בנוסף, ממחישה פרשה זו את פוטנציאל האיום, הקיים בשנים האחרונות, ביהודה, שומרון ובאזורים נוספים במדינה, הגלום בפעילותה של קבוצה מצומצמת של פעילי ימין קיצוניים, הנוקטים בשיטות אלימות ואסורות על מנת להגשים את מאווייהם האידיאולוגיים, גם במחיר של הטלת מורא על החלטות הממשלה וזריעת טרור בקרב האוכלוסייה הפלסטינית, תוך גרימת נזק תדמיתי חמור למדינת ישראל במישור הבינלאומי".