הסדר טיעון עם "עוקץ המפורסמים": הורשע בעבירות מרמה

בית המשפט המחוזי בתל אביב הרשיע את ניב בורסוק בעבירות של קבלת דבר במרמה, זאת לאחר שעקץ מפורסמים ועסקים ושלשל לכיסו כ-20 מיליון שקלים. בורסוק הודה במרמה במסגרת הסדר טיעון שנחתם עמו

הודה במעשיו בהסדר טיעון. בורסוק (אורי אליהו)

פרשת "עוקץ המפורסמים": בית המשפט המחוזי בתל אביב הרשיע היום (ג') את ניב בורסוק במעשים של קבלת דבר במרמה וזיוף - זאת במסגרת הסדר טיעון שנחתם עמו. בורסוק הואשם שעקץ את חבריו המפורסמים ואנשי עסקים רבים ושלשל לכיסו כ-20 מיליון שקלים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

שופט בית המשפט המחוזי בתל אביב ג'ורג' קרא הרשיע את בורסוק על פי הודאתו בעבירות המיוחסות לו בכתב האישום - עבירות של קבלת דבר במרמה,, עשיית מעשה במזיד בכוונה להתחמק ממס, עורמה ותחבולה, וזיוף עבירה.

השופט קרא הורה על ביטול מעצר הבית והאיזוק האלקטרוני שהוטלו על בורסוק וחייב אותו להישאר בגבולות העיר הרצליה עד העיר יבנה. בורסוק יחוייב להתייצב בתחנת משטרה פעמיים בשבוע עד למתן גזר הדין בעניינו בעוד כשבועיים.

"הגענו להסדר טיעון במסגרתו התביעה תגיש כתב אישום מתוקן בשנית, הנאשם יחזור בו מכפירתו, יודה ויורשע. הצדדים יעתרו לביהמ"ש להשית על הנאשם 10 חודשי מאסר בפועל בניכוי ימי מעצרו בישראל", אמר עו"ד ראאז ענוז שהגיש את כתב האישום.

"עקץ את ציון ברוך ורון קופמן - וניצל את אמונם"

על פי כתב האישום, בורסוק רימה חברות בסכום כולל של כ-11 מיליון שקל וביצע מעשי מרמה באופן שיטתי ומתוכנן, תוך שהוא מנצל את האמון שנתנו בו חבריו ומכריו, כדי ליצור לעצמו רווח כספי.

באישום נטען כי בורסוק, שנמלט מהארץ לפני כשנתיים לאחר שהתגלו החשדות נגדו, השתלב בברנז'ת הבידור הישראלית וניהל במקביל למעשי ההונאה סגנון חיים ראוותני.

בין היתר שכר דירה כפולת מפלסים ב"פרויקט המשתלה", שעלותה 15 אלף שקל בחודש, נסע במכונית ב.מ.וו שכורה ובזבז עשרות אלפי שקלים על מסעדות ובילויים. הוא גורש מהפיליפינים לישראל לפני כשבועיים לאחר שהוצא לו צו מעצר במדינה וכאמור, הובא לדין בארץ.

נפל קורבן למעשיו. ציון ברוך (יח"צ)


על פי כתב האישום, בורסוק היה מיודד עם הקומיקאי והשחקן ציון ברוך, ובשלוש הזדמנויות שונות במהלך 2006, הלווה לו כחצי מיליון שקלים. בתמורה, העביר לו בורסוק עשרה צ'קים שהיו אמורים לכסות את תשלום החוב - אלא שרובם היו ללא כיסוי.

בנוסף, לפני כ-4 שנים הציע בורסוק לברוך לרכוש עבורו מכונית פונטיאק יוקרתית מחברת "אלפא סחר" תמורת 180 אלף שקלים - מתוכם התבקש להעביר לו מקדמה בסך 52 אלף שקל במזומן. ברוך התפתה לרכוש את המכונית, והעביר לידי בורסוק את כספי המקדמה, כאשר את היתרה אמור היה בורסוק לממן ב-6 צ'קים דחויים.

גם הוא נפל קורבן לעוקץ. קופמן (חדשות 2)

קופמן: "מקווה שהוא לא יראה אור יום"

בסמוך לכך, לפי האישום, מילא בורסוק סכומים ותאריכים דחויים בחמישה צ'קים המשוכים מחשבון הבנק של אנשים אחרים שהוא הונה - והעבירם לידי נציג חברת "אלפא" להשלמת התשלום עבור הפונטיאק.

גם שדרן הספורט רון קופמן נפל קורבן למעשיו של בורסוק. באוגוסט האחרון, לאחר דיון בעניינו, אמר קופמן: "האיש הזה אמלל הרבה מאוד אנשים ואני מקווה שיקבלו אותו במעצר ממש בתרועות שמחה. מקווה שהוא לא יראה אור יום מחוץ לכותלי בית הסוהר".