מסתמן: ראש עיריית בת ים לחיאני מתכוון להשעות את עצמו מתפקידו

עד היום לא הצליח של ראש עיריית בת ים, שלומי לחיאני, להקים קואליציה בעיר - זאת לאור כתב האישום שהוגש נגדו בגין שוחד, מרמה והפרת אמונים. אלא שהיום חתם לחיאני על הסכם קואליציוני עם סיעות הליכוד וש"ס בעיר במסגרתו הוא אמור להעביר הסמכויות לממלא מקום. תנאי ההסכם ייכנסו לתוקף במידה והמדינה תורה על השעייתו

בקרוב כבר לא ראש העיר? לחיאני (עזרי עמרם)

ללחיאני יש קואליציה, אבל האם היא תעלה לו בהשעייה מתפקידו? כך לפחות עולה מההסכם הקואליציוני עליו חתם היום (א') לחיאני, בו מופיעים סעיפים המסדירים את תנאי השעייתו - הואיל והמדינה תורה על כך. מועצת העיר בת ים אישרה היום את הקמת הקואליציה בעירייה לאחר הקשיים הרבים שנערמו עד כה. 

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

עקב הקושי של לחיאני להקים קואליציה בעיר מאז הבחירות ולאור כתב האישום שהוגש נגדו בגין שוחד, מרמה והפרת אמונים, לחיאני חתם היום על הסכם קואליציוני עם סיעות הליכוד וש"ס בעיר, במסגרתו הוא יעביר את הסמכויות לממלא מקום מטעם הליכוד - זאת במידה והמדינה תורה על השעייתו במסגרת חוק ההשעיה החדש שיזם משרד הפנים.

משמעות ההסכם היא שהערב הוקמה באופן רשמי קואליציה בבת ים, אלא שככל הנראה לחיאני לא יעמוד בראשה וייאלץ להשעות את עצמו בקרוב מתפקידו. במקרה כזה, יעביר לחיאני את סמכויותיו לממלא מקום המשמש כיו"ר סיעת הליכוד בעיר, ששון אליהו.

לחיאני חתם היום על ההסכם הקואליציוני כדי לחלק את מערך הכוחות בעיר במידה ויושעה בקרוב בעל כורחו. בהצהרה שפרסם לא התייחס לחיאני לאפשרות שיושעה, אלא בירך על הקמת הקואליציה בעיר. "אני שמח שהגענו להסכמות שיאפשרו לנו צאת לדרך חדשה ולהמשך העשייה למען תושבי בת ים", אמר לחיאני.

היועץ המשפטי לממשלה ביקש להשעות את לחיאני 

בחודש שעבר, הגיש היועץ המשפטי לממשלה, יהודה וינשטיין, בקשה לוועדה לבחינת השעיית ראשי רשויות, שלפיה יושעה ראש העיר בת ים שלומי לחיאני. זוהי הבקשה הראשונה שמוגשת בנושא מאז התיקון לחוק הרשויות המקומיות.

ביקש להשעותו. היעומ"ש וינשטיין (חדשות 2)

היועץ המשפטי לממשלה וינשטיין ביקש מהוועדה להשעות את לחיאני מכהונתו, זאת נוכח כתב האישום שהוגש נגדו ומייחס לו עבירות חמורות בעלות זיקה לכהונתו הציבורית וביניהן עבירות של לקיחת שוחד, מרמה והפרת אמונים. בבקשה נכתב כי וינשטיין סבור ש"ההחלטה היא מחויבת המציאות ושלא ניתן להימע ממנה".

במסגרת התיקון לחוק הרשויות המקומיות, נקבע כי אם הוגש כתב אישום נגד ראש רשות במהלך כהונתו, או שעומד נגדו כתב אישום שהוגש לפני שהחל את כהונתו - רשאית הוועדה להשעותו לבקשת היועץ המשפטי לממשלה. יצוין כי לראש הרשות המקומית יש זכות להשמיע את טענותיו בפני הוועדה.