הרב פינטו מתעקש: גנזו כל התיקים נגדי

עורכי דינו של הרב יאשיהו פינטו נועדו עם צמרת משרד המשפטים כדי לדון בתמורה שיקבל הרב עבור מסירת הראיות לכאורה נגד ניצב מנשה ארביב, אך הפערים בין הצדדים גדולים. פינטו לא מוכן לשום הסדר - מלבד גניזת כל התיקים נגדו. מנגד, בפרקליטות נחושים להגיש כתב אישום

מחיר ההסדר: גניזת תיקי פינטו (פלאש 90, AP)

פרשת הרב והניצב מגיעה לצומת מכריע יחד עם השאלה: מה יקבל הרב פינטו תמורת המידע המפליל שהעביר למדינה על ניצב מנשה ארביב? היום (ה') נפגשו פרקליטי הרב פינטו עם צמרת משרד המשפטים. בינתיים, יש פערים בין הצדדים שכן בלי הבנות ביניהם לא תתאפשר חקירה של ארביב. אלא שפינטו, מצידו, לא מוכן לשום הסדר - מלבד גניזת כל התיקים נגדו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

מוקדם יותר היום נועדו פרקליטיו של הרב יאשיהו פינטו, עורכי הדין אלי זהר, רועי בלכר ומשה מזור, עם היועץ המשפטי לממשלה יהודה ויינשטיין, פרקליט המדינה שי ניצן, וראש מח"ש אורי כרמל. על הפרק: המחיר שהמדינה תתבקש לשלם בעבור שימוש בראיות לכאורה שאספו פרקליטיו של פינטו נגד אחד מחסידיו בעבר הלא רחוק - ניצב מנשה ארביב.

הפרקליטות גיבשה שני כתבי אישום שונים וחמורים נגד פינטו, ונראה כי מחיר המידע שיעביר האחרון למדינה יעלה לה בגניזתם. מנגד, במשרד המשפטים נחושים להגיש כתב אישום נגד פינטו, שבו הם רואים "תופעה שמשחיתה פוליטיקאים, קצינים בכירים במשטרה ועיתונאים".

הפגישה נערכה ברוח טובה, אחרי החלטתו של ויינשטיין, שלפיה לנוכח החומר שאספה המחלקה לחקירות שוטרים בעניינו של ניצב מנשה ארביב - יש מקום לעבור לחקירה גלויה בפרשה, כלומר, לחקור את ארביב כחשוד תחת אזהרה.