החל המו"מ בין פרקליטי פינטו ליועמ"ש

פרסום ראשון: הפגישה שבוטלה בעבר בין פרקליטי הרב פינטו ליועץ המשפטי לממשלה וינשטיין ערכה מספר שעות ובמרכזה ככל הנראה דרישת פרקליטי פינטו לגנוז את התיק נגדו - בתמורה לחומרים שיעביר נגד תנ"צ ארביב

הפגישה שבוטלה - התקיימה (חדשות 2)

פרקליטיו של הרב יאשיהו פינטו, עורכי הדין אלי זהר, רועי בלכר ומשה מזור, נפגשו היום (ה') בצהריים עם היועץ המשפטי לממשלה יהודה ויינשטיין, פרקליט המדינה שי ניצן, וראש מח"ש אורי כרמל.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

הפגישה נערכה אחרי החלטתו של ויינשטיין, כי לאור החומר שאספה המחלקה לחקירות שוטרים בעניינו של ניצב מנשה ארביב - יש מקום לעבור לחקירה גלויה בפרשה, כלומר לחקור את ארביב כחשוד תחת אזהרה.

בהסכם שנכרת בין פרקליטי הרב פינטו לפרקליטות סוכם, כי יועבר חומר בעניינו של ארביב, וכמו כן עורכי הדין ידאגו להגעת עדים לארץ. אם החומר יצדיק פתיחת חקירה פלילית נגד ארביב, יגיעו הצדדים להבנות.

"אין כוונה לשלם מחיר גבוה"

פרקליטיו של פינטו הודיעו כי ידרשו לגנוז את התיק נגד הרב, שבו התכוונה הפרקליטות להאשימו בניסיון לשחד את ראש היחידה הארצית לחקירות הונאה, תנ"צ אפרים ברכה, בתמורה לשימוש בחומר שיעביר הרב.

מנגד, הודיע ויינשטיין כי אין בכוונתו "לשלם מחיר כל כך גבוה", וכי יסכים להקל על פינטו בסעיפי האישום, ולהיות גמיש לעניין העונש. כאמור, בצהריים התקיימה לבסוף הפגישה שבוטלה בעבר והצדדים החלו במשא ומתן.

"לא אשלם מחיר גבוה". וינשטיין (חדשות 2)

בפגישה שהתקיימה אתמול אצל היועץ המשפטי לממשלה הושגה הבנה אחת ברורה, לפיה יש צורך לעבור לחקירה פלילית נגד ניצב מנשה ארביב, החשוד בקבלת טובות הנאה מהרב פינטו.

המעבר לחקירה פלילית יתאפשר רק אחרי שתושג הסכמה עם פרקליטיו של הרב פינטו. בפרקליטות לא היתה כל כוונה לוותר לרב פינטו על כתב האישום. ייתכן כי יוצע לפרקליטים להקל במספר סעיפים באישום או בעונש. השאלה כעת היא באיזה מחיר יסכימו הפרקליטים לאשר את המשך החקירה נגד ניצב ארביב.

הפגישה בוטלה בעבר

בתחילת השבוע שעבר, לאחר פגישה עם פרקליטו של ניצב ארביב, ביטל היועץ המשפטי לממשלה יהודה וינשטיין את הפגישה המכרעת שתוכננה עם פרקליט המדינה שי ניצן וסנגוריו של פינטו, זוהר ובלכר.

לדברי עורך דינו של ארביב אז, בפגישה עם וינשטיין הוצגו נתונים חדשים בפני הצוות הבכיר שהתרשם מהחומר שהוצג וביקש לעיין ולבחון לעומק את המסמכים.