אישום: בעטו בראשו של נער עד ששברו את לסתו

כתב אישום שהגישה הפרקליטות נגד שני נערים בני 16, מגולל מסכת תקיפה אלימה נגד נער בן 14. לפי האישום, פלשו שני נערים לבית הספר, ולא הפסיקו להכות את החשוד גם כשהיה שרוע ומדמם על הקרקע. אמו של הנער: "איפה למדו אכזריות כזו?"

בית המשפט המחוזי לנוער בירושלים שחרר היום (ה') למעצר בית בתנאים מגבילים את שני הנערים בני ה-16 הנאשמים בתקיפתו החמורה של נער בן 14 לפני כשבועיים. כתב האישום שהגישה היום פרקליטות מחוז ירושלים נגד השניים, מגוללת מסכת קשה של אלימות נגד הנער.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

לפי האישום, הגיעו הנאשמים בתקיפה אל בית ספרו של הקורבן לפני כשבועיים. הם חדרו אל המתחם בלי קושי אחרי שטיפסו על הגדר שמקיפה אותו. השניים הגיעו עד לכיתתו של הנער, שם לאחר חילופי דברים קצרים החלו להכות אותו.

באישום מתואר כי במהלך התקיפה לפת אחד הנאשמים את הקורבן בגרונו וחנק אותו בעוד חברו מכה את הנער חסר האונים ללא הרף - עד שזה התמוטט.

בכתב האישום נטען כי השניים לא חסו על הנער גם כשזה היה שרוע מדמם על הקרקע, והמשיכו להפליא בו את מכותיהם דקות ארוכות.

הנער בן ה-14 פונה לבית החולים כשהוא סובל מפציעות קשות, לרבות בפניו. בבית החולים אבחנו הרופאים כי הוא סובל משברים בלסת העליונה ובשיניו, וכן מחתכים ומנפיחות בראשו.

"המחשבה על התקיפה מעלה את העצבים"

בשיחה עם חדשות 2 Online הביעה היום אמו של הנער תקווה כי בית המשפט ימצה את הדין עם תוקפי בנה. "אני יודעת שהם במעצר בית ואני מקווה מאוד שהם יענשו בחומרה", אמרה האם. "עצם המחשבה על התקיפה מעלה את רף העצבים. זה פשוט מוציא אותך מהשגרה, מאיפה זה בא? נמאס מהעבריינים האלה, ואני לא מבינה איפה הם לומדים את האכזריות הזו".

כתב האישום מייחס לשניים עבירה של חבלה בנסיבות מחמירות. הפרקליטות ביקשה מבית המשפט להאריך את תנאי מעצר הבית שהוטל עליהם עד תום ההליכים נגדם.