העבריין יצחק אברג'יל נחת בישראל

אזוק בידיו וברגליו, ראש ארגון הפשע שהורשע ונכלא בארה"ב חזר כדי לרצות כאן את יתרת מאסרו. בשב"ס חוששים כי גורמים שונים ינסו לפגוע בחייו ובמשטרה נערכים לאפשרות כי ינסה לבנות מחדש את ארגונו

ראש ארגון הפשע יצחק אברג'יל, נחת היום (ה') בישראל לאחר שריצה 5.5 שנות מאסר בכלא בארה"ב. את יתרת עונשו ירצה אברג'יל בכלא בישראל.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

אברג'יל נחת קצת לפני השעה 12:00 בצהריים בנמל התעופה בן גוריון. הוא ירד בגרם המדרגות של המטוס כשהוא כבול בידיו וברגליו, והועבר מלווה באנשי שב"ס רבים לרכב של יחידת נחשון שהעביר אותו לכלא.

את הגעתו ארצה ליווה כוח מיוחד של יחידת נחשון שהוטס לארה"ב מבעוד מועד כדי לקלוט אותו מידי רשויות החוק האמריקניות. בשל האיומים על חייו, יוחזק אברג'יל ככל הנראה בתא כלא נפרד שבו ימשיך לרצות את עונשו.

לווה ע"י כוח מיוחד

מהמעצר המתוקשר ועד לשחרור הקרוב

חזרתו של אברג'יל מדאיגה מאוד את המשטרה, שם חוששים מחידוש פעילות ארגון הפשיעה שבראשו עמד לפני הסגרתו לארה"ב. בזמן שהותו בכלא האמריקני ערקו מרבית אנשיו לארגוני פשיעה אחרים, מה שמגביר כעת את החששות מפני ניסיונות אלימים מצד אברג'יל לבסס חזרה את מעמדו כבכיר העבריינים בישראל.

באוגוסט 2008 נעצר אברג'יל בישראל בעוון עבירות שביצע בחו"ל, ובגינן ריצה עונש מאסר של כשנתיים וחצי. במקביל, הואשם אברג'יל בבית המשפט הפדרלי בלוס אנג'לס בשורת עבירות שביצע על אדמת ארה"ב, ובראשן רצח סוחר סמים ישראלי.

ירד כבול ברגליו וידיו (יחידת הפקות שב"ס)

בתום משא ומתן שערכו סנגוריו עם התביעה בארה"ב, הוחלט לגזור עליו תקופת מאסר של 10 שנים, הכוללת גם את תקופת המעצר שהספיק לרצות בכלא בישראל.

חזרתו ארצה התאפשרה בעקבות הסדר טיעון, שהוביל עורך דינו שרון נהרי, ונחתם עימו בארה"ב הברית. בעסקת הטיעון נקבע כי עונשו יופחת לשמונה שנים וחצי בתנאי שירצה את יתרת מאסרו בישראל.

על פי חוק זכויות האסיר בישראל, בקרוב יהיה זכאי אברג'יל לבקש מהמדינה לנכות שליש ממאסרו.