23 שנות מאסר לנתין זר שאנס קשישה

שנה וחצי לאחר אונס הקשישה בדרום תל אביב, שלח היום ביהמ"ש המחוזי את מבצע המעשה ל-23 שנים מאחורי סורג ובריח. לאחר אישור הסדר הטיעון נגדו והקראת גזר הדין, הביעה השופטת זעזוע מהמקרה והדגישה את אכזריות המעשים: "מעשיו של הנאשם חריגים לפי כל קנה מידה, ומבטאים חוסר אמפטיה תהומי כלפי הזולת"

"מעשיו של הנאשם - חריגים מכל קנה מידה", (חדשות 2)

בית המשפט המחוזי בתל אביב גזר היום (חמישי) 23 שנות מאסר בפועל על צעיר, אזרח אריתריאה, שאנס באכזריות קשישה בת 83 בחצר ביתה בדרום תל אביב לפני כשנתיים. כמו כן, חויב הנאשם בתשלום פיצויים למתלוננת בסך 100 אלף שקלים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

על פי הסכמה שאליה הגיעו נציגי התביעה ופרקליטו של הנאשם, הודה הצעיר בעבירות של אינוס תוך גרימת חבלה גופנית והתעללות, ובעבירה של מעשה סדום בנסיבות אינוס, זאת לאחר שפלש לחצר ביתה של הקשישה, שם תקף תקף אותה באלימות ואנס אותה שוב ושוב במשך שעות – עד שנתפס בידי בני משפחתה.

בנימוק החלטתה במתן גזר הדין, הביעה השופטת גיליה רביד זעזוע מהתנהגותו האכזרית של הנאשם. "מעשיו של הנאשם חריגים לפי כל קנה מידה ומבטאים בוטות, אכזריות וחוסר אמפטיה תהומי כלפי הזולת", אמרה. "הנאשם התעלל במתלוננת, שהיא אישה קשישה וחסרת ישע, לאורך מספר שעות שבמהלכן אנס אותה שוב ושוב, הכה אותה, חבט בה וביצע בה מעשי סדום, ולא חס עליה למרות פער הגילים העצום ביניהם. מעשה חריג כזה מצדיק ענישה ברף חומרה גבוה שיבטא את הסלידה העמוקה שיש לחוש אל מול מעשי הנאשם".

גם נציגי התביעה הביעו את שביעות רצונם מפסיקת השופטת. "מדובר במקרה חמור במיוחד אשר בו הנאשם ביצע במתלוננת, קשישה בת כ-83, מעשים אכזריים וסדיסטיים במשך שעות ארוכות", אמרה עו"ד תמר אניס מפרקליטות מחוז תל אביב. "עד לאירוע המצער, המתלוננת תפקדה באופן מלא והייתה עצמאית לחלוטין, ואילו כעת נגרם לה נזק בלתי הפיך והיא הפכה סיעודית".