האסיר אבנר הררי מתלונן: "לא שומעים אותי בטלפון"

לאחרונה שודרגה מערכת הטלפונים בכלא "רימונים" בשרון, והאסירים מתלוננים על כך שהמערכת, שפועלת על זיהוי קולי, לא מצליחה לקלוט את קולם. העבריין אבנר הררי פנה ליו"ר ועדת הפנים: "כרטיסי הטלקראד מתבזבזים"

"לא שומעים". אבנר הררי (חדשות 2)

אסירים רבים הכלואים בבית הסוהר "רימונים" הסמוך לתל מונד מתלוננים בתקופה האחרונה כי מערכת הטלפוניה החדשה "שחף" במתקן מונעת מהם להתקשר לקרוביהם מחוץ לכלא, ובכך מתבזבזות להן שיחות רבות הנטענות בכרטיס הטלקארד שלהם. כעת העבריין אבנר הררי, שנידון לשש שנות מאסר בכלא על קשירת קשר לרצח, פנה ליו"ר ועדת הפנים של הכנסת ח"כ מירי רגב, בדרישה לטפל בבעיה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הטלפונים החדשים, שמופעלים באמצעות זיהוי קולי ופרטים אישיים של האסירים, מתקשים לזהות את קולם בעקבות הרעש הרב במקום. "היות וישנם רעשים תמידיים באגף, כמו פתיחת וסגירת דלתות, מערכת הכריזה ורמת התהודה הגבוהה במקום, הדבר מקשה על המערכת לזהות את קולו של האסיר, ומשכך הם אינם יכולים לקבל קו חוץ", נכתב במכתב ששלח לרגב עו"ד אבי עמירם, שמייצג את הררי.

ח"כ מירי רגב (חדשות 2)

לטענת האסירים, בעקבות הרעש הם אינם יכולים לבצע חיוג חוזר, והם מבזבזים את המשאב היקר - ללבם - כרטיס הטלקראד. ח"כ רגב אמרה בתגובה לחדשות 2 Online כי בימים הקרובים יתקיים דיון בוועדת הפנים בנושא סוגיית הטלפונים ומערכת ה"שחף", והטענות בכתבה ייבחנו.

בעבר הוגשה גם עתירה לבג"ץ בחודש אפריל בשנה שעברה נגד הצבת המערכת, נטען שהיא מנוגדת לחוק ופוגעת בזכות הפרטיות של האסירים, שכן היא מאפשרת להאזין לשיחות גם בלי צו של שופט.

עו"ד אבי עמירם (יח"צ)

בשירות בתי הסוהר הסבירו אז כי המערכת אמורה לאזן בין הצורך לשמור על כבוד האסירים, לבין החובה של שב"ס למנוע פשיעה מתוך בתי הסוהר: "למערכת החדשה מגוון יכולות מודיעיניות ומבצעיות ובכולן ייעשה השימוש על פי הצורך ובהתאם לחוק, על ידי הרשויות המוסמכות לכך בלבד, תוך פיקוח הדוק ושמירה על זכויות האסירים".