איש עסקים מהדרום מואשם בהעלמת מס בהיקף 145 מיליון שקל

נגד אפרים גרינברג, בן 50 מירוחם, הוגש כתב אישום חמור המייחס לו עבירות מס בהיקף עצום. על פי כתב האישום, הוא הוציא חשבוניות פיקטיביות, סייע לאחרים להתחמק ממס, ולא שילם מס על הכנסותיו. כדי להסוות את מעורבותו הוא הקים שורת חברות פיקטיביות בהן רשם אחרים, גם את בנו, כמנהלים ובעלי מניות

כתב האישום מייחס לגרינברג שורת עבירות מס (רויטרס)

אפרים גרינברג, תושב ירוחם בן 50, מואשם שהעלים מס בהיקף של 145 מיליון שקלים. על פי כתב האישום נגדו, הוא סייע לאחרים להתחמק מתשלום מס על ידי הוצאת חשבוניות פיקטיביות, והקים שורה של חברות פיקטיביות כדי לטשטש את מעורבותו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

מכתב האישום עולה, כי במהלך שמונה השנים האחרונות, גרינברג או אחרים מטעמו הוציאו חשבוניות פיקטיביות, כשסכום המס הנובע מהן הינו מעל 23 מיליון שקלים, ובכך סייעו לאחרים להתחמק מתשלום מס. במקביל, מואשם גרינברג בכך שהתחמק ממס בגין הכנסותיו והוצאותיו, וכך העלים באופן זה מס בגובה של למעלה מ-120 מיליון שקלים. הוא אף הגיש דוחות כוזבים למע"מ.

כתב האישום מייחס לו עבירת של זיוף מסמכים, הקשורים לחברות דרכן ניסה להסתיר ולהסוות את בעלותו. הוא אף רשם אחרים, ביניהם את בנו גל, כבעלי מניות ומנהלים בחברות.

כתב האישום הוגש בעקבות חקירה נרחבת של ידי צוות חקירה בראשות מחלקת חקירות מכס ומע"מ תל אביב והמרכז יחד עם חקירות מס הכנסה תל אביב ויחידת לה"ב 433 של משטרת ישראל.