שושן ברבי לא יואשם בהריגה

הפרקליטות הודיעה למשפחות ההרוגות כי ברבי יואשם רק בגרימת מותן של שלוש הקורבנות בתאונת הדרכים בשנת 2012. ברבי לא יואשם בהריגה או בנהיגה בשכרות, אך עבירות ההפקרה ושיבוש המשפט נשארו בכתב האישום המתוקן. "במהלך ניהול ההוכחות, התגלו קשיים מסוימים בראיות ובית המשפט אף העיר על כך", נימקו בפרקליטות

שושן ברבי בבית המשפט (עזרי עמרם)

שושן ברבי, שדרס למוות שלוש הולכות רגל בנתניה, לא יואשם בהריגה: הפרקליטות הודיעה למשפחות הקורבנות כי בעקבות קשיים ראייתיים, הושג הסדר טיעון עם ברבי, כפי שדווח לראשונה בחדשות 2. ברבי יורשע בגרימת מוות ברשלנות, וסעיף הנהיגה בשכרות יימחק.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

לאחר הפרסום הראשון על עסקת הטיעון המתגבשת, מחו המשפחות נגד ההסדר, והפרקליטות הודיעה כי תשקול שנית את הנושא, אך היום (ה') הודיעה פרקליטות מחוז מרכז כי "לאחר ששקלה בכובד ראש את מכלול הראיות בתיק, כפי שהתבררו במהלך ניהול ההליך, וכן את עמדת המשפחות, החליטה לחתום על הסדר טיעון עם הנהג הפוגע, שושן ברבי".

בכתב האישום המתוקן, יואשם ברבי בשלוש עבירות של גרימת מוות ברשלנות, הפקרה, שיבוש הליכי משפט, הדחה בחקירה ועבירות סמים. "הסדר הטיעון אינו כולל הסכמה לעניין העונש. בכוונת הפרקליטות לטעון לעונש שישקף את מדרג החומרה הגבוה של האירוע וכן לאפשר למשפחות להביע את כאבן בפני בית המשפט", נמסר מהפרקליטות.

בפרקליטות הדגישו כי ההסדר הושג "בשל קשיים ראייתיים מסוימים", וציינו כי "במהלך ניהול ההוכחות בבית המשפט, התגלו קשיים מסוימים בראיות ובית המשפט אף העיר לפרקליטות על כך". הכרעת הדין תינתן רק ב-12 בפברואר, ובזמן הנותר יוכלו המשפחות של הקורבנות "למצות את האפשרויות המשפטיות העומדות לרשותן".

המשפחות מתנגדות להסדר הטיעון (גיא צברי, חדשות 2)

"לא מקשיבים למצוקות ולכאב של המשפחות"

משפחות הקורבנות מחו על ההחלטה: "אני חשה אכזבה גדולה, אני מצטערת שהמערכת עד כדי כך לא מתחשבת, אני עכשיו מבינה איך קורות כאן כל כך הרבה תאונות", אמרה לריסה זטלאווי, בתה של אלכסנדרה רובינוב שנדרסה למוות בתאונה. "כל כך היה לי חשוב שהדברים השתנו. כנראה אנחנו מגיעים למקום אטום ולא מקשיבים למצוקות והכאב של המשפחות. בין הצדק והמשפט יש מרחק גדול מאוד".

"אי אפשר להשאיר את זה ככה אבל אני מותשת, אני לא יכולה לשבור את הקיר האטום הזה. הפרקליטות אומרת שאין מספיק ראיות, אני חוששת שההבנה של הציבור היא שזו הדרך להתחמק מעונש ראוי, הבריחה שלו תלמד אחרים שזו הדרך להימלט מעונש. אני את האמא שלי כבר איבדתי, ניסיתי להציל אחרים ולמנוע אסונות כאלה - אבל אני רואה שזה לא מסתייע", הוסיפה זטלאווי.

היום הורה בית המשפט המחוזי בלוד שלא לשחרר למעצר בית את שושן ברבי, שהואשם שדרס למוות שלוש נשים. ההחלטה התקבלה למרות המלצת בית המשפט העליון בנושא. "תסקיר שירות המבחן אינו קובל את שיקול דעתו של השופט", הוסבר בהחלטת בית המשפט.

שושנה וסבטלנה יגודייב ז"ל (חדשות 2)

ברבי הביע צער על מעשיו

בדיון שהתקיים בחודש שעבר הביע ברבי צער על מעשיו. "אני מביע חרטה מאוד גדולה ומצטער על כל מה שקרה להן", אמר ברבי, שעל פי כתב האישום המקורי, נהג בפראות וכשהוא שיכור, ודרס למוות את סבטלנה יגודייב (56), בתה שושנה (25) ודודתה אלכסנדרה רובינוב (66). לאחר התאונה נמלט ברבי מהמקום ונתפס רק לאחר מצוד שנמשך מספר ימים.

"לטעמי, גם בגרימת מוות ברשלנות יש לי ספק רב אם היו מצליחים להרשיע אותו", אמר במהלך הדיון מוטי כץ, אחד מעורכי דינו של ברבי. "יש עליהום תקשורתי שנובע בין היתר מחוסר הכרה של העובדות ויוצר רושם מוטעה. בניגוד למה שפורסם, הוכח שהוא לא היה שיכור".

במהלך הדיון הוסיף עו"ד דוד יפתח, סנגורו של ברבי: "נכון שמבחינה משפטית יש פה הפקרה, אך הוא ראה מול עיניו את הכל מתרחש ובפועל אי אפשר היה לעזור לצערנו".