אישום: רצחו זמר מוכר כי סירב להופיע בחתונה

שלושה צעירים מאום אל פאחם הואשמו במעורבות ברצח הזמר שאפיק כבהא, זמן קצר לאחר שהופיע בחתונה בעיר. שניים מהצעירים הואשמו כי ביצעו את הרצח לאחר שעקבו אחרי הזמר על גבי קטנוע של חברם

שאפיק כבהא (פייסבוק)

הפרקליטות הגישה הבוקר (ה') כתבי אישום נגד שלושה צעירים תושבי אום אל פאחם בגין מעורבותם ברצח הזמר המוכר במגזר הערבי שאפיק כבהא. שניים מהצעירים, בשנות ה-20 לחייהם, הואשמו ברצח הזמר בחודש אוקטובר האחרון, לאחר שהופיע בחתונה בעיר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

הצעיר השלישי הואשם בסיוע לשניים האחרים במעשה הרצח. על פי סעיפי האישום שהוגשו לבית הדין, ביום הבחירות לרשויות המקומיות לקחו שני הצעירים מחברם את הקטנוע שלו, ועקבו אחרי הזמר כבהא, תושב כפר קרע. לאחר שסיים הזמר את הופעתו באום אל פאחם, ירו לעברו בצומת בעיר וברחו מהמקום.

עורך הדין עאדל בויראת, המייצג את הנאשם בביצוע הירי, אמר בשיחה עם חדשות 2 Online כי מרשו מכחיש את כל האישומים שיוחסו לו עד כה. במקביל, עורכי הדין גדעון קוסטא וששון ברעוז, המייצגים את מוחמד מחאמיד הנאשם בסיוע לרצח, הסבירו כי מרשם נתן לנאשמים האחרים את הקטנוע שלו מבלי שידע את מטרותיהם. "הוא מכחיש כל קשר לעניין", אמר עו"ד קוסטא. "הוא בסך הכול נתן להם את הקטנוע לאחר שביקשו אותו, מבלי שידע מהם כוונותיהם".

"הנאשמים צריכים להתבייש", כבהא (פייסבוק)

בפרקליטות טוענים כי מניעם של השלושה לביצוע הרצח היה סירובו של הזמר להופיע בחתונת אחד מקרובי משפחתו של אחד המעורבים בפרשה. בתחילת החקירה נעצרו 13 חשודים, אולם בסופה הוחלט להגיש כתב אישום רק נגד שלושה. לבין הדין הגיעו גם בני משפחותיהם של הנאשמים שתמכו בגרסאות בניהם ואף הדגישו כי הם אינם קשורים למעשים שיוחסו להם.

"מקווים שבית המשפט יישלח אותם לכלא"

שאפיק כבהא היה זמר מוכר ואהוד מאוד במגזר הערבי בישראל, ברשות הפלסטינית ובירדן. בחלוף 40 ימים למותו, ערכו אנשי תרבות מהמגזר טקס לזכרו כדי להנציח את פועלו. בחלק מהיישובים הערבים העלו יוזמות לקרוא רחובות על שמו, ותמונתו מתנוססת מעל לבתים רבים. בתו ערכה סרט תיעודי לזכרו  המנציח את פועלו. בסרט, מתואר הזמר כאדם שדאג למשפחתו ועזר לרעייתו בגידול הילדים.

"זאת ממש בושה", אמר תושב אום אל פאחם שאהב את שיריו לחדשות 2 Online. "האנשים האלו ובני משפחותיהם צריכים להתבייש במעשה הזה. מעולם לא שמענו שאדם נרצח בגלל שהוא סירב להופיע בחתונה. אנחנו מקווים שבית המשפט ישלח אותם עד סוף חייהם להירקב בכלא".