אין בחירות חוזרות בנצרת: ג'אריסי יחזור לראשות העיר

בית המשפט המחוזי בעיר החליט לדחות את ערעורו של ראש העיר המכהן ולבטל את הבחירות החוזרות. המשמעות של ההחלטה היא שג'אריסי, ראש העיר מאז שנת 1994, יממש את תוצאות ההצבעה- וישוב לכסאו. תושבים בעיר זועמים ובמשרד הפנים מתכוונים לערער לעליון. האם בכך תמה הסאגה?

ג'אריסי. יחזור לראשות העיר (חדשות 2)

סאגת הבחירות לעיר נצרת: בית המשפט המחוזי לעניינים מנהליים בנצרת דחה היום (ד') את כל העתירות שהוגשו על ידי המועמד לראשות העיר עלי סאלם. בעקבות ההחלטה יצאה הכרזה רשמית לפיה ראמז ג'ראיסי, מי שכיהן כראש העיר מאז 1994 - יחזור לכסאו. אולם, במשרד הפנים שוקלים לערער על ההחלטה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

את ההחלטה נגד בחירות חוזרות, קיבל בית המשפט המחוזי, בניגוד להמלצת היועץ המשפטי לממשלה יהודה וינשטיין, שקרא לשוב אל הקלפיות בשל זיופים.

לפני כחודש קבע בית המשפט העליון כי ראש העיר הקודם ג'אריסי הוא שניצח בבחירות בפער של תשעה קולות - ועתה עם דחיית הערעורים תמומש ההחלטה.

לא כולם אוהבים את זה. בנצאת עולים קולות רבים הקוראים לפנות שוב לבית המשפט העליון כדי שזה יכריע אחת ולתמיד מה יעלה בגורל ראשות העיר. 

300 הפגינו בנצרת (חדשות 2)

בנוסף, לחדשות 2 נודע כי משרד הפנים לא רק שוקל בעצמו לערער על ההחלטה , אלא אף להכריז על בחירות חוזרות בעיר ללא התייעצות עם בית המשפט.

כאות מחאה על החלטת בית המשפט כ-300 מתומכי עלי סלאם מפגינים בכיכר המעיין בנצרת. "עלי סלאם הוא ראש העיר. הבוחר הכריע ולא בית המשפט", קראו המפגינים. "די, מספיק עם הטרטור כל שבוע החלטה אחרת מבית המשפט. שני הצדדים חייבים לקחת אחריות לטובת העיר ולא הכסא".