אישום: אם השאירה שניים מילדיה ברכב

בחודש אוגוסט האחרון חולצו זוג תינוקות בני שנה וחודשיים מרכב נעול, לאחר שהושארו על ידי אמם שהלכה לקניות ושהו בתוכו במשך כחצי שעה. היום הוגש כתב אישום נגד האם, באשמה שהזניחה את חובתה לדאוג לילדיה ו"הותירה אותם חסרי אונים"

"הנאשמת הפרה את חובתה לדאוג לבריאות הקטינים": הפרקליטות הגישה הבוקר (ד') כתב אישום נגד אם מכפר קנא, שלטענת כתב האישום השאירה שתי ילדות קטנות ברכב נעול בנצרת עילית בחודש אוגוסט האחרון

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בכתב האישום, שהוגש לבית המשפט המחוזי בנצרת, נטען כי "בבוקרו של יום קיץ חם השאירה הנאשמת את שני הקטינים ברכבה, כאשר הינם רתומים לכיסאות הבטיחות, נעלה את הרכב והלכה מהמקום ביחד עם בתה הנוספת, וזאת בידיעה כי היא משאירה את הקטינים לבדם ברכב הנעול וכי היא מותירה אותם חסרי אונים". 

לטענת הפרקליטות, פקח עירייה הבחין בקטינים ברכב "כאשר הם מזיעים בצורה רבה ופניהם אדומים. הרכב היה נעול והחלון הימני קדמי היה פתוח בכעשרה סנטימטרים". בסיוע כוחות משטרה ומד"א, הילדים חולצו בשלום מהרכב, ופונו לקבלת טיפול בבית החולים העמק בעפולה, שם טופלו בהזלפת נוזלים דרך הוריד.

"הראש שלהם היה רטוב מזיעה"

"הנאשמת, במעשיה כמתואר לעיל, הפרה ללא הצדק כדין את חובתה לדאוג לבריאותם של הקטינים, למנוע חבלה בגופם או פגיעה בגופם או פגיעה אחרת בשלומם ובבריאותם, וסכנה או עלולה לסכן בכך את חייהם, או פגעה או עלולה לפגוע בכך בבריאותם פגיעת קבע", נכתב בכתב האישום, המייחס לה עבירה של "הפרת חובה של הורה או אחראי". 

הפקח העירוני שהבחין בילדים סיפר לאחר חילוצם: "כל אחת מהילדות הייתה בכיסא שלה, הן היו אדומות ומזיעות. חיפשתי את ההורים, את בעל הרכב ולא ראיתי אף אחד". לאחר שניסה לפתוח את הדלתות הנעולות ולא הצליח הוא הזעיק את המשטרה.

רס"מ ישראל שוורץ ממשטרת נצרת הוסיף כי כאשר הוא הגיע אל הרכב הילדים היו נעולים בו כבר 40 דקות: "הם היו אפתיים, לא מגיבים, הראש שלהם היה רטוב מזיעה כאילו שהם עברו מקלחת. שברנו את החלון ופתחנו את הדלתות". הילדים היו נעולים ברכב למעלה משעה, כשהאם לא נמצאת במקום. האם אותרה על ידי המשטרה במרכול סמוך, והיא טוענת שהתור הארוך עיכב אותה.