ניסו שחם מאשים: "אני קורבן"

מי שהיה מפקד מחוז ירושלים והואשם בעבירות מין בשוטרות ובהפרת אמונים שובר שתיקה בת שנה וחצי. בריאיון בלעדי לחדשות 2 הוא מספר על החשדות על החקירה ועל האישום: "לא היו מגישים כתב אישום כזה נגד אף אחד, אין להם ראיות ואין להם עדויות". הריאיון המלא - השבוע ב"אולפן שישי"

ניצב בדימוס ניסו שחם מדבר לראשונה: בתום שנה וחצי, שובר שתיקה מי שהיה מפקד מחוז ירושלים והואשם בעבירות מין בשוטרות ובהפרת אמונים. בשיחה עם חדשות 2 הוא מתייחס לחשדות, לחקירה ולכתב האישום שהוגש נגדו. הריאיון המלא ישודר ב"אולפן שישי".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בריאיון מודה שחם בקשרים האינטימיים שניהל עם שוטרות, מכחיש בתוקף עבירות מין כלשהן שביצע בשוטרות אחרות ובעיקר מותח ביקורת על חוקרי המחלקה לחקירות שוטרים. יודגש, כי מדובר באותם חוקרים שמנהלים כעת את החקירה הרגישה בפרשת הרב פינטו וניצב מנשה ארביב.

"הודיתי", אמר שחם בקטע מהריאיון ששודר הערב (ג') במהדורה המרכזית. "סיפרתי את העובדות. נישקתי וקיימתי קשרים. לא עשיתי שום עבירה. אני לא מנסה לברוח מזה. אני לא רק מודה בזה, אני גם מספר להם (לחוקרים) גם דברים שהם לא ידעו על עוד נשים".

שחם: "מה זה עניינם שבן אדם מנהל קשר אינטימי בהסכמה?"

"לא הבנתי כל כך למה הם חוקרים אותי", הוסיף שחם. "כיוון שידעתי שלא עברתי עבירות. אמרתי: 'מה זה עניינם שבן אדם מנהל קשר אינטימי עם שוטרת, אם זה בהסכמה?'".

מפקד מחוז ירושלים לשעבר הדגיש: "אני קורבן של מה שנקרא מבחן בוזגלו הפוך. מה שהם לא היו עושים לבוזגלו בשום פנים ואופן - הם עושים לי. לא היו מגישים כתב אישום כזה נגד אף אחד, וזה רק בגלל שאני ניצב ניסו שחם. בגלל הבהלה שלהם מכך שיגידו להם ההר הוליד עכבר".

שחם המשיך והפנה אצבע מאשימה כלפי הפרקליטות וראש המחלקה לחקירות שוטרים: "כתב האישום רצוף באי דיוקים, בשקרים, כזבים וקונספציה מהאות הראשונה ועד האות האחרונה. אין להם ראיות ואין להם עדויות. הם לא נותנים לעובדות לבלבל אותם". 

תגובת המחלקה לחקירות שוטרים בפרקליטות המדינה: "כל טענותיו של מר שחם נשקלו ביסודיות ולמרות זאת הוחלט להגיש את כתב האישום. שלל טענותיו המכפישות הינן חסרות יסוד ואינן ראויות לתגובה".