שוטרים הואשמו בגרימת מותו של עציר

שני שוטרים ממשטרת חיפה הואשמו באופן חריג על ידי מח"ש כי גרמו למותו ברשלנות של עציר שהיה תחת אחריותם. העציר התאבד באמצעות שרוך מכנסיו מספר שעות לאחר שנכלא, למרות שהצוותים הרפואיים הזהירו כי עליו להימצא תחת השגחה

אישום נגד השוטרים, אילוסטרציה (שי פוקס)

כתב אישום חריג הוגש נגד שני שוטרים בגין גרימת מותו ברשלנות של עציר שהתאבד בזמן שהיה תחת אחריותם.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

בכתב האישום ,שהוגש על ידי המחלקה לחקירות שוטרים לבית משפט השלום בחיפה, נטען כי השניים - סמיר עיסאווי ומיכאל כהן - גרמו למותו של העציר בעת שהוחזק בתא המעצר בתחנת המשטרה בעיר.

כתב האישום מתאר את ההתרחשויות שהחלו בחודש ינואר 2012, אז נעצר מיכיאל צוקולמין בשל ניסיון התאבדות, לאחר שבעת מעצרו החזיק סכין. צוקולמין, הובא לתחנת המשטרה ונחקר באזהרה. מיד אחר כך, הובא העציר לבית החולים, שם עבר בדיקה רפואית ונפשית. בבית החולים טענו כי צוקולמין כשיר לשהות במעצר תחת השגחה.

הליך משמעתי נגד מפקד בית המעצר?

בלילה, עם סיום הטיפול בבית החולים, הועבר צוקולמין לבית המעצר, שם נקלט על ידי עסאווי. על פי כתב האישום, עסאווי התעלם מהנהלים ומההנחיות שניתנו בעת שחרורו של צוקולמין מבית החולים, ולא הסיר את שרוך מכנסיו טרם הכנסתו לתא המעצר. בנוסף נטען כי עסאווי לא דאג לקבל הנחיות מהפיקוד בנוגע לכליאתו של העציר.

ב-06:30 בבוקר שלמחרת, הגיע השוטר כהן להחליף את עיסאווי למשמרת הבוקר. כהן הואשם שלמרות ההנחיות, שלפיהן יש לערוך ביקורת בכל 15 דקות בתא המעצר של עצור שיש צורך להשגיח עליו ולהסתכל במוניטור על הנקלט במצלמות התא, הוא לא ביצע את המוטל עליו. מספר שעות מאוחר יותר נמצא צוקולמין מת בתא המעצר, לאחר שתלה את עצמו באמצעות שרוך מכנסיו.

מלבד הגשת כתב האישום, התייחסה המחלקה לחקירת שוטרים גם למעורבותם של גורמים אחרים בטיפול בפרשה. המחלקה העבירה את תיק החקירה בעניינם של מפקד בית המעצר, ויומנאי המשמרות בתחנה, למחלקת משמעת, על מנת לבחון נקיטת הליכים משמעתיים נגדם.