לאחר שנה: אותרה גופה מזל ז'רסי שאחיה הואשם ברצח שלה

גופתה של ז'רסי, שהוכרזה לפני כשנה כנעדרת, אותרה על ידי חוקרי המשטרה. אחיה מרדכי, הואשם בחודש מרס האחרון שרצח אותה לאחר שבדירתו נמצאו פרטים שהוכתמו בדם. במשטרה חושדים כי ז'רסי נרצחה ממניעים כספיים

מזל ז'רסי, ארכיון

לאחר שנה מאז נעלמה, אותרה גופתה של מזל ז'רסי בת ה-75 מיפו, בבית העלמים נחלת יצחק בגבעתיים. בחודש מארס בשנה שעברה הואשם אחיה מרדכי ז'רסי בכך שרצח אותה, לאחר שהוכרזה כנעדרת.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

במשטרה מספרים כי לפני מספר חודשים התקבל מידע שהוביל לתפנית משמעותית בחקירה בקשר למקום הימצאה של הגופה. כוחות רבים הוזעקו אל הזירה ה ומצאו את שרידי גופתה של ז'רסי, שהובאה למנוחות. 

אחיה של מזל, מרדכי ז'רסי, שהואשם ברצח, נחקר זמן קצר לאחר מציאת הגופה. ז'רסי בן ה-71 המתגורר בבת ים, המשיך להכחיש שהיה מעורב במעשה. זאת לאחר שבמהלך חקירתו הקודמת של ז'רסי לפני כשנה, נמצאו בביתו מספר פריטים מוכתמים בדם.

המקום בו אותרה הגופה

פקד אסף ברנס, ראש צוות החקירה המיוחד במרחב יפתח שעסק בפרשה סיפר כי מציאת הגופה התאפשר אודות מידע חדש שהתקבל במשטרה. "התברר לנו שהגופה קבורה בבית העלמין נחלת יצחק בגבעתיים שם קבור גם אביהם של שני האחים", סיפר. "מצאנו חלק מהגופה כמה עשרות מטרים מהקבר שלו. פתולוג שהגיע לזירה נתן אינדיקציות ראשונות שככל הנראה מדובר בגופתה של ז'רסי".

עם הגשת כתב האישום נגדו בשנה שעברה, טען עורך דינו של ז'רסי כי יהיה קושי גדול להוכיח כי הוא אשם ברצח, זאת מאחר ולא נמצאה גופתה. "מרשי מכחיש את המיוחס לו. אנו סבורים שיש לחכות זמן נוסף, כיוון שיש כאן מקרה רצח ללא גופה", אמר עורך דינו של ז'רסי, רן אלון. "מבחינתנו, מזל בגדר נעדרת. יצטרכו לעבוד קשה ולהוכיח כי אכן היה כאן רצח".

אחיה של ז'רסי בבית המשפט, ארכיון (חדשות 2)

חוקרי המשטרה איתרו כתמי דם בדירתו של ז'רסי

בכתב האישום שהוגש נגד ז'רסי במרס 2013 צוין כי "במהלך הימים שלאחר הרצח נקט הנאשם מספר פעולות על מנת להשתלט על רכושה של המנוחה ועל רכושו של בנו, ח', הלוקה בשכלו". הפרקליטות ייחסה לז'רסי סעיף אישום נוסף, שלפיו זייף מסמך המייפה את כוחו לקבל את כספה ורכושה של אחותו המנוחה.

על פי כתב האישום, ימים ספורים לאחר הרצח, אשפז הנאשם את ח' במוסד הפסיכיאטרי אברבנאל שבעיר ועבר להתגורר בביתה של מזל, החליף את המנעול ורשם את שמו על תיבת הדואר.

מחקירת המשטרה עולה החשד כי מרדכי ז'רסי רצח את אחותו ממניעים כספיים. האחות, מזל, גידלה את בנו של מרדכי הלוקה בשכלו, וככל הנראה ניסה האח לרשת את רכושה ואת הקצבאות של בנו. טרם היעלמותה ביקש מרדכי להעביר את דירתה ואת חשבון הבנק שלה על שם בנו.