רוצח הרב אבו חצירא נשלח למאסר עולם

שלוש שנים אחרי, בית המשפט המחוזי בבאר שבע הרשיע את חסידו של אבוחצירא, אשר דהן, ברצח הרב בשעה שהגיע לקבל ברכה. השופטים קבעו כי דהן יישלח למאסר עולם. פרקליטו: נערער על העונש

אשר דהן, היום (חדשות 2)

בית המשפט המחוזי בבאר שבע הרשיע היום (ג') ברצח את אשר דהן, בן ה-42, שדקר למוות את הרב אלעזר אבוחצירא ב-2011, וגזר עליו עונש של מאסר עולם. עורך דינו של דהן, הודיע ככל הנראה יערער על העונש.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות ףבפייסבוק

הרב, נכדו של הבבא-סאלי נרצח על ידי אחד מחסידיו שטען שנתן לו עצות שהביאו להרס משפחתו. בשנה שעברה ביקש בית המשפט מהצדדים ללכת להליך גישור.

השופטים התלבטו האם להרשיע את דהן, בעבירה של רצח או לקבוע שבעת המעשה הוא לא היה שפוי ולפטור אותו מעונש, או לסירוגין לגזור עליו ענישה מופחתת ולא מאסר עולם. אולם היום הכריע בית המשפט כי דהן כשיר לעמוד לדין והטילו עליו את העונש המרבי.

"אני מרגיש ברוך השם בסדר", אמר דהן בפתח הדיון. כשנשאל אם הוא מצטער השיב: "ודאי. ההרגשה קשה על מה שעשיתי, וגם על המעצר. אם הייתי מחזיר את הגלגל אחורה ודאי שלא הייתי מעיז אפילו לא לנקוף אצבע".

בכתב האישום נטען כי דהן מורה בבית תלמוד ביישוב אלעד תכנן את הרצח לפרטי פרטים. הוא הכיר את הרב היטב ומעת לעת נהג להתייעץ עימו בעניינים אישיים. בשעות הערב הגיע לחצר הרב אבוחצירא לקבל ברכה. מתחת לבגדיו הוא החביא סכין קצבים והמתין שתור מקבלי הברכות הסתיים כדי להיות לבד עם הרב.

איש לא חשד בדהן, גם לא עוזרי הרב, שהשאירו את השניים כמה דקות לבדם בחדר. בעודם נמצאים בחדר, שלף דהן סכין ארוכה ודקר את הרב בפלג גופו העליון. הרב התמוטט, נפצע אנושות וכעבור כמה שעות מת מפציעו בבית החולים.

"סמכתי על הרב בעיניים עצומות"

דהן נעצר וטען בפני חוקריו, כי רצח את הרב אבוחצירא בגלל שנתן לו עצות רעות בנוגע להתנהלותו מול אשתו מה שהוביל לפגיעה ביחסיהם. "סמכתי על הרב בעיניים עצומות. תמיד עשיתי מה שהוא אמר לי. אבל העצות הרעות שלו שהוא נתן לי בענייני זוגיות פגעו בתא המשפחתי שלי וגרמו למשברים ביני לבין אשתי. לא יודע איזה שד או שטן נכנסו בי, אבל כשהגעתי לבית הרב, המתנתי להיות האחרון בתור", סיפר אז דהן לשוטרים.

"כשנשארנו לבד, נשקתי את ידו, הוצאתי מהר את הסכין ודקרתי אותו בחזה עד שהוא נפל. הוא צעק ונפל. לא הבנתי מה אני עושה כל הגוף שלי רעד", שחזר את המעשה. חוות דעת פסיכיאטרית קבעה בתחילה כי דהן אינו כשיר לעמוד לדין, אולם, בדיקה נוספת של פסיכיאטר מטעם המדינה קבעה שהוא כשיר לעמוד לדין.