סייע ברצח ונענש רק בעבודות שירות: "משתלם להיות פושע"

בית המשפט אישר הסדר טיעון עם קטין שסייע ברצח הנער אורגיל מואטי ברחובות בשנת 2012. על הקטין נגזרו שישה חודשי מאסר בלבד, שיומרו לעבודות שירות. אביו של הנרצח מחה: "הוא לא יישב בכלא אפילו יום אחד, וזה המסר לנוער: הכל מותר והסכינאות יכולה להימשך"

עבודות שירות בלבד למסייע לרצח הנער אורגיל מואטי: בית המשפט המחוזי בלוד אישר היום (ב') הסדר הטיעון עם קטין שהורשע בסיוע לאחר מעשה לרצח, שנדקר למוות ברחובות לפני כשנה וחצי. משמעות העסקה, שהושגה בהליך גישור בין הפרקליטות לסניגוריו של הקטין, היא שהוא ירצה שישה חודשי מאסר שיומרו בעבודות שירות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

מדובר בגזר הדין הראשון שניתן בפרשה, מבין שלושה. ההליך המשפטי של שני הנאשמים הנוספים נמשך. משפחתו של מואטי התנגדה להסדר הטיעון נגד הקטין ואביו של מואטי, איציק, מחה על ההחלטה: "לצערי, מערכת המשפט הוכיחה לציבור שהיא חותמת גומי לעסקאות שנרקמות בין סניגורים לפרקליטות".

"מבחינתי הנאשם תכנן והוציא לפועל את הרצח של בני, הוא מילט את הנאשמים האחרים במקום לעזור ולהזעיק אמבולנס. זו עסקה הזויה - הוא לא יישב אפילו יום אחד וזה המסר לנוער: הכל מותר והסכינאות יכולה להימשך - אפשר לדקור למוות תחת חסינות לקטינים", הדגיש בזעם מואטי.

"הנערים האלה לא קורבן", הוסיף. "הם עבריינים שדוקרים את מי שבא להם בגלל כבוד או הערה. היום משתלם להיות פושע; שלושה רצחו את הבן שלי, ואם היו מקבלים עשר שנות מאסר על תכננון רצח זה היה אחרת", הוסיף האב שקרא לבדק בית בפרקליטות.

שחזור הרצח של אורגיל מואטי (חדשות 2)

"לקחו לי את היקר מכל"

חברי ארגון משפחות נרצחים ונרצחות הפגינו נגד עסקת הטיעון בטרם הדיון, ונשאו שלטים שקראו: "רצחת - שילמת!". אמו של מואטי, אירית, אמרה לפני הדיון: "אני מקווה מאוד שיחמירו אותו. צריך לתת להם עונשים קשים למען ייראו וייראו".

"אני בטוחה שאם יענישו, המקרים האלה ייפסקו. אני עושה את כל המלחמה הזו כי לקח ולי את היקר מכל", הוסיפה בבכי האם.

עו"ד אורית חיון, שייצגה את הקטין, בירכה על ההחלטה: "מרשי לא היה מעורב בביצוע הרצח, הוא הורשע רק בסיוע לאחר מעשה. אני חושבת שבית המשפט עשה נכון".

נדקר בכל חלקי גופו

הנער אורגיל מואטי נדקר למוות בחודש מאי 2012 ברחובות, הוא היה בן 17 וחצי במותו. שלושה נערים רדפו אחרי הקורבן, הפילו אותו על הרצפה ודקרו אותו בכל חלקי גופו. לאחר מכן, כך על פי החשד, נמלטו מהמקום.

אז, סמוך לשעה 02:00 אחר חצות התקבלה במוקד מד"א מרחב איילון קריאה על נער שמתבוסס בדמו ברחוב אברהם פרשני ברחובות, סמוך לגן ציבורי. צוות מד"א פינה אותו לבית החולים ובכניסה לחדר המיון איבד הנער דופק ונשימה, לאחר מאמצי החייאה נאלצו הרופאים לקבוע את מותו".