הנאשם ברצח הנער נאור אטיאס: "דקרתי את נאור מהבלבול ומהתסכול ומהסטלה"

פרסום ראשון: הנאשם ברצח הנער נאור אטיאס טען בחקירתו כי לא תכנן לרצוח אותו במהלך הקטטה. "חשבתי סתם פגיעה קטנה, לא חשבתי שימות", טען בחקירתו, שתמליליה נחשפים היום לראשונה. "לקחתי סכין מהבית ושתיתי חצי בקבוק וודקה מתחת לבית אחרי שרבתי עם אבא שלי", טען הנאשם. "אני מצטער על הכל"

"לא תכננתי שזה יקרה, הייתי מבולבל ומתוסכל" - כך אמר בחקירתו הנאשם המרכזי ברצח נאור אטיאס ז"ל, שחלקים ממנו אנו מפרסמים לראשונה. בשבוע שעבר הגישה הפרקליטות כתב אישום נגד החשוד המרכזי, ומחקירתו ניתן להבין עד כמה הוא היא מופתע לגלות שנאור נפטר. הוא טען כי לא התכוון להביא למותו. "חשבתי סתם פגיעה קטנה", אמר החשוד, שהביע צער וחרטה: "מרגיש שעשיתי טעות שהרמתי את הסכין".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"יו, מה עשיתי? מה, באמת הנשמה שלו עלתה למעלה? מה, אתה רציני שהוא נפטר?", שאל הנאשם את החוקר, והתוודה: "תשמע, אני לא תכננתי שזה יקרה".

החוקר דרש לדעת איך אטיאס נדקר, והנאשם אמר להגנתו: "לא יודע, מהסטלה, מהבלבול ומהתסכול. אני מרגיש לא טוב, מרגיש שעשיתי טעות, שהרמתי את הסכין הזאת בכלל. עדיף לי למות כבר". החוקר ניסה להניא את הנאשם מהמחשבות האובדניות, ובתגובה ענה לו הצעיר: "מה כבר עדיף, 33 שנה על עוונטה?"

בהמשך החקירה התוודה הנאשם כי שתה לפני המפגע הקטלני עם אטיאס: "הייתי מבולבל ומתוסכל - רבתי עם אבא שלי לפני שיצאתי בגלל שאני לא שומר שבת, אז לקחתי בקבוק וודקה פינלנדיה ושתיתי חצי בקבוק מתחת לבית". הנאשם הודה כי לקח איתו סכין כשיצא מהבית - "סכין קטנה, מתקפלת, ידית גג 10 ס"מ". הגרסה הזו על הריב עם אביו הוכחה בהמשך כלא נכונה.

"מהבלבול הוצאתי את הסכין מהכיס"

"פתאום חבר שלי התקשר ואמר שיש תקרית עם חברה שלו, הוא אמר שיש מכות עם כמה ילדים ועם חבר'ה שלו", סיפר הנער על השתלשלות האירועים. "כשהגעתי לשם ראיתי המולה של נערים, צעקות. רצתי לכיוון, ראיתי שמתקיפים את הילד שדקרתי, התקיפו אותו עם מקלות. אני ניגשתי ותפסתי את הילד הזה ואז הוא תפס אותי והביא לי סטירה. אני מהבלבול שלי הוצאתי את הסכין מהכיס, פתחתי אותה, זו סכין מתקפלת, ודקרתי אותו שלוש פעמים, שתי דקירות בבטן".

הנאשם שב וטען כי לא רצה לגרום למותו של אטיאס: "לא ידעתי שזה מה שיקרה. אני ממש מצטער - חשבתי סתם פגיעה קטנה, לא חשבתי שימות". כאשר שאל אותו החוקר אם יש משהו שהוא רוצה להוסיף לעדותו, אמר הנאשם: "אני מצטער על הכל, כשאשתחרר אני עולה על דרך חדשה". 

חוות הדעת הפתולוגית שהתקבלה בשבוע שעבר מצביעה על כך שאטיאס נדקר שלוש פעמים - פעם אחת בלבו, פעם אחת בבטן והפעם השלישית, במהלך מנוסתו, בעכוז. על פי כתב האישום, במרחק של מטרים ספורים מהבניין השיג אותו החשוד המרכזי והחל לדקור אותו. אטיאס צעד כשהוא פצוע כמה מטרים - ואז התמוטט. חבריו מיהרו להזעיק את מד"א והפרמדיקים שהגיעו פינו אותו במצב אנוש לבית החולים בילינסון, שם נקבע מותו.

עורך הדין מטעם הסנגוריה הציבורית אבי כהן, המייצג את הקטין הנאשם ברצח, טען בשבוע שעבר כי הדבר האחרון שרצה מרשו הוא לגרום למוות. "היה לו מניע לעזור לחבר, אך לא היה לו מניע לרצוח", אמר עו"ד כהן. "הוא היה שותף לקטטה, ולעניות דעתי, בשל לחץ תקשורתי זה הגיע לכדי סעיף רצח. אני סבור שתיק זה יסתיים בצורה אחרת".