עד המדינה בפרשת הברנוער מאיים לסגת מההסכם

במכתב שהעבירה עורכת דינו לפרקליטות היא מבהירה כי מרשה לא הבין על מה הוא חותם: "לא ניתנה לו אפשרות אמיתית להתייעץ עם עורך דינו, חרף בקשתו המפורשת". למכתב צורפה דרישה להעלות את התמורה שיקבל עבור עדותו מ-120 אלף שקל ל-750 אלף וכן להעלות את התשלום החודשי שהוא מקבל ב-3,000 שקלים

יחזור בו מהסיכום עם הפרקליטות? (פייסבוק)

היחסים בין עד המדינה בפרשת ה"ברנוער" לפרקליטות מסתבכים. לאחר שפורסם כי ברח מהשוטרים ואף התלונן מספר פעמים על ההסכם שנחתם עמו, העביר עד המדינה מכתב באמצעות עורכת דינו, שבו הוא מאיים על המשך קיומו של ההסכם.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

במכתב שהעבירה הסנגורית של עד המדינה, עורכת הדין רויטל בן שבת, היא כתבה: "לטענת מרשי, ההסכם נחתם עמו בלי שניתנה לו אפשרות אמיתית להתייעץ עם עורך דינו וזאת חרף בקשתו המפורשת להעביר את ההסכם לעיונו של בא כוחו".

בהמשך, הסבירה בן שבת כי "לטענת מרשי, הובהר לו על ידי נציגי המשטרה כי אם יבקש להעביר את ההסכם לידי עורך דינו, ההסכם יבוטל ולא ייחתם עמו דבר".

עוד נכתב כי "בסופו של יום בשל הלחץ הרב שהופעל על מרשי לחתום על ההסכם ככתבו וכלשונו, מבלי להעביר את ההסכם לידי עורך דינו, חתם מרשי על ההסכם, מבלי להבין את תוכנו וזאת לאחר מספר דקות בודדות שניתנו למרשי לעבור על ההסכם".

עד המדינה מבקש עוד כסף (חדשות 2)

"9,000 שקלים עבור כל חודש חקירה"

הפרקליטה של עד המדינה כתבה כי הוא "מתקשה בקריאה וכתיבה, וכי הזמן המועט שניתן לו, לקרוא ולהבין לבדו את ההסכם, בשילוב חוסר הבקיאות של מרשי בניסוח המשפטי הזר לו מאוד, בוודאי לא הספיקו לו להבין על מה הוא חותם".

למכתב צורפה דרישה להוסיף להסכם נספח, שיקבע כי התמורה הכספית עבור עדותו תוגדל. "הסכום יעלה מ-120 אלף שקלים ל-750 אלף שקלים וכן יש להבטיח בהסכם שישולם לו תשלום חודשי של 9,000 שקל עבור כל חודש עד מתן סיום עדותו, ולא 6,000 כפי שניתן לו עד היום".

בסוף המכתב צוין כי אם הפרקליטות לא תיענה הם יינקטו בכל הצעדים האפשריים.