5.5 שנות מאסר לנהג הסעות שגרם למותם של שישה

לפני חמש שנים נהג ההסעות שאקר עיסא לא נתן זכות קדימה ומשאית התנגשה במיניבוס בו הסיע תלמידי חינוך מיוחד. שישה בני אדם, בהם ארבעה ילדים בעלי מוגבלות, נהרגו. בית המשפט גזר עליו חמש וחצי שנות מאסר, בנוסף לעונש שהוא מרצה כבר היום על נהיגה בפסילת רישיון

6 נהרגו בהתנגשות. זירת התאונה (חדשות 2)

בית המשפט לתעבורה בפתח תקווה גזר היום (א') עונש של חמש וחצי שנות מאסר על שאקר עיסא, נהג הסעות שהורשע בגרימת מותם ברשלנות של שישה בני אדם בתאונה ליד כפר סבא לפני כחמש שנים. עיסא יחל לרצות את העונש מיד עם תום תקופת המאסר, אותה הוא מרצה, על נהיגה ברישיון פסול.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

כמו כן, גזר בית המשפט על עיסא מאסר על תנאי למשך שלוש שנים, פסילה לצמיתות מנהיגה ברכב ציבורי, 20 שנות פסילה לנהיגה בכל סוגי כלי הרכב ופיצוי בסכום של 20 אלף שקלים לכל אחת ממשפחות ההרוגים.

לפני כחמש שנים הסיע עיסא במיניבוס תלמידים בחינוך המיוחד. הוא לא נתן זכות קדימה למשאית, שהובילה פסולת בנין בצומת קבר בנימין והיא התנגשה בו בעוצמה תוך שהנגרר שלה התהפך על המיניבוס.

אמל טאהא בת ה-31, עודה טאהא בן החמש, פהמי עאמר בן ה-12, מחמוד צרצור בן התשע, מוחמד צרצור בן 12 ונאויל עיסא בת 50 נהרגו בתאונה. שני בני אדם נוספים נפצעו.

"ההורים הפקידו בידיו את היקר מכל"

"גודל האסון שגרמה התאונה למשפחות הקורבנות אינו ניתן לתיאור", כתבה בהחלטתה השופטת רות רז. "רמת הזהירות הנדרשת מנהג המסיע נוסעים הינה רמה גבוהה העולה על הרמה הנדרשת מכל נהג אחר. חובת הזהירות כולה ומכופלת כאשר הנהג מסיע ילדים".

השופטת ציינה עוד כי "הורי הילדים נתנו את מבטחם בנאשם, והפקידו בידיהם את היקר להם מכל, את חייהם של הילדים. בנהיגתו הרשלנית הפר הנאשם את אמון ההורים". בית המשפט קבע כי תנאי הדרך אפשרו לנהג ההסעות להבחין היטב במשאית, וכי אם היה נזהר - התאונה היתה נמנעת.