העליון הורה על ספירת קולות חוזרת בנצרת

חודשיים וחצי לאחר פרסום תוצאות הבחירות ברשויות המקומיות, אימצו שופטי העליון את פסיקת בית המשפט המחוזי על ביצוע ספירת קולות חוזרת בנצרת. ההחלטה שעשויה להוביל למהפך בתוצאות הבחירות כבר מעוררת מתחים כבדים בין ראש העיר לשעבר לבין יורשו שנבחר

ראש עיריית נצרת הנבחר עלי סאלם

בית המשפט העליון דחה היום (ג') את הערעורים שהגישו המועמדים לראשות עיריית נצרת על החלטות ועדת הבחירות וועדת הקלפי, שפסלו קולות בבחירות לראשות העירייה לפני כחודשיים וחצי. בנוסף, אימצו השופטים את החלטת בית המשפט המחוזי, שלפיה יש לקיים ספירת קולות חוזרת שתכלול את קולות קלפי המחלוקת שנפסלה בשל טענות לזיופים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

השפעות ההחלטה עשויות לשנות את תוצאות הבחירות בעיר, שם כבר חשים במתיחות הגוברת לקראת פתיחת הקלפי מחר.

בשבועות האחרונים פעלו גורמים במגזר הערבי בנצרת כדי לנסות ולגשר בין ראש העיר לשעבר ראמז ג'רייסי, לבין עלי סאלם, מי שהיה סגנו ולבסוף גם זה שהביס אותו במרוץ לראשות העיר. כל מאמץ לפשר בין הצדדים נכשל, ובעיר מקווים כי ספירת הקולות לא תביא את המתיחות בין המחנות לכדי משבר.

ליווי משטרתי לראש העיר שהפסיד (חדשות 2)

מקורביו של ראש העיר הנכנס מאשימים בימים האחרונים את קודמו בתפקיד בפרובוקציה מכוונת, בכך שהוא מסייר בעיר בליווי משטרתי כבד מחשש לביטחונו. באחרונה אף הופצה תמונה שבה נראה ראש העיר לשעבר כשהוא מגיע לניחום אבלים בליווי שש ניידות משטרה, בהן רכב יס"מ.

במשטרה סירבו להתייחס לנהלי אבטחת אישי ציבור בנצרת הנתונים לאיומים, אך גורם משטרתי מסר כי נוכחות הניידות בעיר היא תוצאה של המתיחות הגוברת.