ראש אגף החקירות היוצא: "היה צריך להגיש כתב אישום נגד ליברמן"

בראיון בלעדי שהעניק ניצב בדימוס יואב סגלוביץ' לחדשות 2 הוא יוצא נגד היועץ המשפטי לממשלה יהודה וינשטיין ואומר כי בניגוד להחלטתו על סגירת "התיק הגדול" נגד ליברמן, היה מקום להגיש כתב אישום נגד ליברמן בתיק, שכונה גם תיק חברות הקש. היראיון המלא ישודר מחרתיים ב"אולפן שישי"

במשך שנים הוא נחשב לאימת הפוליטיקאים. הוא חקר את צחי הנגבי, הירשזון, קצב ואולמרט. בקיץ האחרון עזב ניצב יואב סגלוביץ' את תפקידו כראש אגף החקירות, פשט את מדיו, ועכשיו, בריאיון ראשון מאז הפרישה, הוא מדבר בגילוי לב. בריאיון שישודר ב"אולפן שישי" הוא מספק הרבה כותרות, אחת מהן נוגעת לשאלה מדוע בעצם לא הוגש כתב אישום נגד השר ליברמן, במה שכונה "התיק הגדול".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"החקירה של ליברמן בעניין התיק הגדול הסתיימה ב-2009, ובאוגוסט התיק עבר מהפרקליטות ליועץ המשפטי לממשלה", אמר סגלוביץ' בריאיון והבהיר: "כבר אז הבנו שיש תשתית ראייתית נגדו".

"בהמשך הדרך, גם היועץ בעצמו סבר שיש תשתית ראייתית להעמיד לדין את ליברמן בתיק הזה ואף הודיע על כך. בסופו של יום, הוא שינה את דעתו והחליט לסגור את התיק מחוסר ראיות", הוסיף סגלוביץ'. גם כעבור 5 שנים, ראש אגף החקירות היוצא אומר כי דעתו נותרה מוצקה בעניין ליברמן: "את דעתי לא שיניתי. לו אני הייתי היועץ המשפטי, הייתי מגיש כתב אישום, אבל אני לא".

הריאיון המלא עם ניצב (בדימוס) יואב סגלוביץ' ישודר ב"אולפן שישי".