שוטר מאוים תובע את המדינה: "משפחתי חיה בפחד"

סיפורו של השוטר המאוים בישראל: רכז מודיעין ותיק, שהופקד על המאבק באחד מראשי ארגוני הפשע המסוכנים ביותר, נמצא תחת איומים חסרי תקדים שהובילו את המשטרה לעקור אותו ואת משפחתו מביתם ולהציע להם להיכנס לתכנית להגנת עדים

רכז מודיעין במשטרה, שריכז את המאמץ נגד ראש ארגון פשע מסוכן, חי עם משפחתו תחת איומים חסרי תקדים. לאחר שנודע לו על הכוונה לשלב אותו ואת משפחתו בתכנית להגנת עדים, הוא תובע את המדינה בטענה כי הטיפול באיום היה רשלני.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"משפחה שלמה חיה בפחד וניכור עקב איום על חייה", נכתב בתביעה שהגיש השוטר באמצעות עו"ד עודד סבוראי. "האיום נובע משירותו המסור של אבי המשפחה במשטרת ישראל. התמשכות האיום נובע מטיפולה הלקוי והרשלני של המשטרה בהסרת האיום וצמצומו".

החל משנת 2006, על בסיס מידע מודיעיני מוצק ומוצלב, הוכרז השוטר כמאוים בדרגה שש - הגבוהה ביותר. כתב התביעה מתאר איך נעקרה משפחת השוטר מביתה. השוטר התבקש לעבור למלון תחת אבטחה כבדה, אך המשפחה סירבה להמשיך לחיות כך. בכתב התביעה מתוארת גם נדידת המשפחה בין דירות מסתור שכורות, אך האיומים לא פסקו.

בני המשפחה פנו למפכ"לים שהתחלפו וגם לשר לביטחון פנים, אך לתדהמתם גילו כי ישולבו בתכנית להגנת עדים. "התברר למשפחה כי יש כוונה לשלבם ברשות להגנת עדים כאחרוני הפושעים. כתנאי לכל סיוע נדרשה המשפחה לשנות את שמה, להתנתק באופן מוחלט מהקרובים, החברים ומכריהם הקודמים", נטען בכתב התביעה. 

מקורביו של רכז המודיעין, שעדיין משרת במשטרה, סיפרו כי רמת האבטחה סביבו ירדה למרות שרמת האיומים לא פחתה משיקולי תקציב. קשה להאמין כי זה המחיר שמשלם שוטר בחזית מאבקה של המשטרה בפשיעה המאורגנת.