ראש ארגון פשע איים: "תצטרך לברוח מהמדינה"

השם יניב בן שושן היה מוכר עד כה בעיקר באזור ראשון לציון, שם ניהל על פי החשד ארגון פשע. הוא עצור כבר מספר חודשים, אחרי שהוגש נגדו כתב אישום חמור. לידי חדשות 2 הגיעה הראיה המרכזית נגדו: הקלטות שבהן הוא נשמע מאיים, סוחט ותוקף. כך זה נשמע

יניב בן שושן עומד בראש ארגון פשע הפועל בראשון לציון. על פי כתב האישום שהוגש נגדו, ארגון הפשע שלו עסק בסחר בסמים מסוכנים בהיקף של מאות אלפי שקלים. מלבד זאת, בן שושן מואשם גם בסחיטה באיומים. חלק מהאזנות הסתר שבהן הוא נשמע מדבר עם אנשים שסחט נחשפו הערב (ג') לראשונה במהדורה המרכזית.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בן שושן: "איך דרכנו מצטלבות בשנית... אח, כמה חיכיתי שתגיע לידיים שלי. מה איתך חתיכת מניאק מזדיין?"
נסחט: "מה, למה?"
בן שושן:" למה מה? אתה יודע מי זה, נכון? את הקול שלי אתה אומר אי אפשר לשכוח. כמה חיכיתי לך, אתה אפילו לא יודע. תגיד, הניירת (כסף) שלי אצלך? 64 אלף שלי".
נסחט: "תקשיב, יניב, אני..."

בן שושן: "אין לי מה להקשיב. אני מחר בא לראות אותך, תכין משהו. תענה לטלפון, אל תשחק איתי משחקים. אתה לא רוצה להיות מבוקש מספר אחד, למה אתה תצטרך באמת לברוח מהמדינה. עדיף באמת שתענה ותסדר איתי את העניין".

בן שושן בבית המשפט (חדשות 2)

בן שושן: "למה אתה מלשין עליי דרך הטלפון?"
נסחט: "מה? מה זה קשור?"
בן שושן: "אתה מדבר איתי אחי והימ"ר שומעים אותנו".

יניב בן שושן צדק בהחלט כשאמר שהבלשים של ימ"ר מאזינים לו, לכן כמעט מדי יום החליף טלפונים. עם זאת, אנשי המודיעין של היחידה המרכזית היו שני צעדים לפניו והצליחו ליירט שיחה נוספת של סחיטה באיומים - הפעם עם נסחט שלא היה מוכן לעבוד עם ארגונו של בן שושן בסחר בסמים:

נסחט: "יניב, אני גם לא יכול לעבוד על זה (סמים) אח שלי, אנשים לא רוצים את הסחורה הזאת".
בן שושן: "אין, אני אומר לך, אני מתחיל להתעצבן, בכבוד שלי. לא בוגדים אף פעם אחי. בצלחת שאכלת ממנה, מי שיירק בה אני אירק לו על הראש".

הסמים שתפסה המשטרה (חדשות 2)

על פי כתב האישום, בן שושן הציע למכור את הסמים לסוחר בשווי הנמוך ב-2,000 עד 3,000 שקלים מהמחיר המקובל בשוק. הסוחר שבדק את הסמים ביקש להחזיר אותם לבן שושן בטענה כי מדובר ב"כסף" - בשפת קוד של העולם התחתון, הכוונה היא לסם באיכות נמוכה.

"הלחימה בארגוני הפשיעה - לא זבנג וגמרנו"

"ימ"ר מרכז מזה תקופה ארוכה עובד על האיש, מחפש אותו", אומר עו"ד ירון פורר, פרקליטו של בן שושן. "לטענתו של יניב, הוא עקר את מקום מגוריו לתל אביב, התנתק בכלל מהעיר ראשון לציון ולצערו כי רב, משטרת ישראל ממשיכה לחפש אותו".

"הלחימה שלנו בארגוני הפשיעה היא לא איזשהו מבצע של זבנג וגמרנו. המושג הזה לא קיים אצלנו במחוז, הוא לא קיים בלקסיקון שלי", אומר ניצב ברונו שטיין, מפקד מחוז מרכז במשטרה. "השגרה שלנו היא לחימה בארגוני הפשיעה".

השיחות שנחשפו הן רק חלק קטן מהאזנות הסתר שביצעה המשטרה לבן שושן ולאנשיו. מדובר בשעות רבות של שיחות שהבשילו לראיות משמעותיות ומרכזיות במשפט שמתנהל בימים אלה כנגד ארגונו של בן שושן.