למרות שהחוק טרם עבר: נקודות זיכוי מס לחד מיניים

עוד לפני אישור החוק שמשווה את זכויותיהם של זוגות חד מיניים בהטבות מס וקבלת קצבאות לאלו של הטרוסקסואלים, רשות המסים הנחתה את פקידיה לפרש את החוק כך שהחד מיניים יקבלו נקודות זיכוי כבר היום

המכתב שנשלח לפקידים (אתר רשות המסים)

מירי סביון, סמנכ"לית בכירה ברשות המסים, הנחתה את הפקידים לזכות זוגות חד מיניים בזיכוי במס בגין ילדים. זאת למרות שהחוק בנושא עבר רק בקריאה טרומית, וכיום בהגדרת המונח "בני זוג" מופיעות המילים "גבר" ו-"אישה".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"בני זוג מאותו מין ייהנו מאותן נקודות זיכוי במס המוענקות מכוח פקודה לבני זוג באותן נסיבות", נכתב במסמך. בני הזוג החד מיניים עדיין צריכים להמתין לאישור החוק שישווה את זכויותיהם במס ובקבלת קצבאות מהביטוח הלאומי לזה של הזוגות ההטרוסקסואלים.

ביום רביעי אושר בקריאה טרומית בכנסת חוק מתן זיכוי מס בגין ילדים לבני זוג חד מיניים 44 חברי כנסת הצביעו בעד ו-20 חברי כנסת הצביעו נגד ההצעה, שהוגשה על פי הסיכום בין "הבית היהודי" ו"יש עתיד". ההצעה מסמיכה את שר האוצר לקבוע תקנות בנושא.

דווקא חברי סיעת מרצ נמנעו ויצאו בהפגנתיות מאולם המליאה. לטענתם, מטרת העברת החוק בקריאה טרומית נועדה להביא לגניזת החוק על ידי יש עתיד. חברי הכנסת אומרים כי בסופו של דבר, משרד האוצר לא יישם את התקנות לשוויון במתן נקודות זיכוי מס עבור זוגות חד מיניים. ב"יש עתיד" דחו את טענות חברי האופוזיציה ואמרו כי הם מתנגדים משום שלא הגישו את הצעת החוק הזו בעצמם.