פרשת ניסו שחם: נזיפה חמורה וקנס כספי לתנ"צ ניסים אדרי

בית הדין למשמעת של המשטרה גזר על מי שהיה מפקד מרחב ציון במשטרה עונש נזיפה וקנס בסך 2,000 שקל, לאחר שהורשע בעבירות של מסירת מידע כוזב במהלך חקירתו, באי-מילוי הוראה ובהתנהגות שאינה הולמת. עורך דינו: "גם בית הדין מבין שהמחיר ששילם תנ"צ אדרי היה גדול"

נזיפה חמורה וקנס. תנ"צ אדרי (פלאש 90)

בית הדין למשמעת של המשטרה גזר הבוקר (א') על תת-ניצב ניסים אדרי עונש של נזיפה חמורה וקנס כספי בסך 2,000 שקלים. אדרי הורשע בעבירות של מסירת מידע כוזב במהלך חקירה, באי-מילוי הוראה ובהתנהגות שאינה הולמת, במסגרת חקירת פרשת היחסים האסורים שקיים מפקד מחוז ירושלים לשעבר, ניצב ניסו שחם, עם שמונה שוטרות. 

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בהחלטתו קבע הרכב השופטים של בית הדין המשמעתי, בראשות ניצב (בדימוס) יוסי סדבון, כי העבירות שבהן הורשע תנ"צ אדרי הן מהחמורות שיש בדין המשמעתי, אך דחה את בקשת התביעה להוריד את תנ"צ אדרי בדרגה וציין כי התרשם שמדובר במעידה חד פעמית - שלקחיה הופנמו.

בצעד חריג הזכיר חבר השופטים בגזר הדין את ההמלצה הגורפת של כל עדי האופי שהופיעו בפניו ובהם נציב שירות בתי הסוהר רב-גונדר אהרון פרנקו, ראש אגף החקירות והמודיעין ניצב מני יצחקי, סגן שר האוצר ניצב בדימוס מיקי לוי ואחרים - שקראו להשאיר בכל מחיר את תנ"צ אדרי בשירות המשטרה.

מפקד מחוז י-ם לשעבר ניסו שחם (משטרת ישראל)

מסתמן: אדרי לא יפוטר מהמשטרה

ההערכה היא שבעקבות הקריאה הזו ואזכורה בגזר הדין, מפכ"ל המשטרה לא יתעלם ממנה ובניגוד להחלטה שהסתמנה, ניסים אדרי לא יפוטר מהמשטרה. עם צאתו מאולם הדיונים, סירב תנ"צ אדרי לדבר עם הכתבים והסכים רק לומר שהוא "חש הקלה".

פרקליטו של תנ"צ ניסים אדרי, עו"ד ציון אמיר, אמר הבוקר שהוא מברך על גזר הדין, שבסופו של יום קיבל את מהותן של טענות ההגנה והכניס את הפרשה כולה לפרופורציה מתאימה. "נדמה לי שגם בית הדין מבין שהמחיר ששילם תנ"צ אדרי היה גדול מדי ובכך גם נסללה כנראה דרכו להישאר בשורות המשטרה", אמר סנגורו.