לראשונה: תושבי דרום ת"א תובעים מיליונים מהמדינה - בגלל המסתננים

בתביעה נזיקית שהגישו לבית המשפט המחוזי בעיר נגד הממשלה, המשטרה ועיריית תל אביב הם דורשים פיצויים בסך 7 מיליון שקלים בשל הנזקים שנגרמו להם לטענתם, מאז הגיעו לאזור המסתננים מאפריקה. "קשישים נזקקו לליווי מג"ב כדי ללכת לקופת החולים, המציאות באזור קשה"

דורשים פיצויים מהמדינה (רויטרס)

7 מיליון שקל פיצויים - בגלל המסתננים: 18 תושבי דרום תל אביב הגישו הבוקר (שני) לבית המשפט המחוזי בעיר תביעת נזיקין נגד הממשלה, המשטרה והעירייה, שבמסגרתה הם דורשים פיצוי כספי בשל הנזקים החמורים שנגרמו להם מאז הגיעו לאזור המסתננים מאפריקה - כך לטענתם.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת
 
בתביעה ראשונה מסוגה, שהוגשה בשם התושבים על ידי עורכי הדין אדי מאירי, יאיר-זאב וימיסברג ויגאל כהן-שור, דורשים התושבים פיצוי של קרוב ל-7 מיליון שקלים, עקב מה שהגדירו "נזק שנוצר מחשיפה לאלימות יומיומית קשה מצד המסתננים, התנהגות בריונית, שכרות ואלימות הבאה בעקבותיה".

עוד נכתב בתביעה כי "התושבים סובלים מרעש, פגיעה ברכוש בדמות גניבת מכשירי טלפונים סלולריים, אופניים ואפילו בגדים מחבלי הכביסה - ומחשיפה נוראית לעשיית צרכים ואף קיום יחסי מין בחדרי מדרגות של בנייני מגורים".

"קשישים זקוקים לליווי של מג"ב כדי ללכת לקופת חולים"

התושבים טוענים כי נשים המתגוררות באזור סובלות מהטרדות מיניות חוזרות ונשנות וחלה "פגיעה אנושה באורח החיים המסורתי של השכונות שהשתנו לבלי הכר ואיבדו את צביונם".

"התובעים חיים בסביבה שבה החוק לא מתפקד. עד כדי כך שקשישים נזקקו לליווי של כוחות מג"ב כדי לצאת מהבית לקופת חולים או לכל מקום אחר", מסר עו"ד אדי מאירי בשיחה עם חדשות 2 Online. "סיכויי התביעה להתקבל הם טובים, מאחר וגם בית המשפט העליון כבר ציין את סבלם של התושבים, וכמוהו גם מבקר המדינה".