דרעי: "נערער על החלטת בית המשפט"

ההחלטה הדרמטית של בית המשפט המחוזי לקיים בחירות חוזרת בבית שמש, הביאה את יו"ר ש"ס להכריז כי הוחלט לערער הפסיקה. "לאחר קריאת פסק הדין והתייעצות עם הגורמים המשפטיים, החלטנו לערער", אמר. "בית המשפט נגרר אחרי קמפיין תקשורתי"

חוזרים לבחירות. בית שמש, ארכיון (חדשות 2)

אחרי החלטת בית המשפט - זעם בש"ס: יו"ר המפלגה אריה דרעי הודיע היום (ה') כי החליט לערער על החלטת בית המשפט לקיים בחירות חוזרות בעיר. דרעי אמר כי אחרי בחינת הנושא עם גורמים משפטיים הוא מתכוון להגיש בשם ש"ס על החלטת בית המשפט המחוזי לקיים בחירות חוזרות בעיר, וכלל הנראה הסוגייה הרגישה תעבור להכרעת בית המשפט העליון. "בית המשפט נגרר אחרי קמפיין תקשורתי", אמר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת  

"צר לי שבית המשפט הנכבד בחר ללכת אחרי קמפיין תקשורתי וביטל את ההכרעה הדמוקרטית של תושבי בית שמש. אני סמוך ובטוח כי מועמד ש"ס משה אבוטבול ינצח בשנית ובפער גדול יותר", הוסיף דרעי.

ראש העיר בית שמש, משה אבוטבול, התייחס אף הוא להחלטת בית המשפט לקיים בחירות חוזרות לראשות העיר ואמר כי "היו פעמים שבית המשפט טעה". אבוטבול ציין כי "נערער לעליון ונעשה מאמצים להוכיח שהדברים נופחו מעבר לכל פרופורציה. גם אם לא יאפשרו לנו לערער אז לא נורא, אנחנו נתמודד וננצח".

ח"כ הרב יעקב ליצמן מיהדות התורה תקף את מערכת המשפט והאשים אותה כי היא נכנעת ללחץ התקשורתי. ״הדמוקרטיה הישראלית חטפה היום מכה אנושה ותקדימית", אמר ליצמן. "מצער שמערכת המשפט בישראל בשנת 2013 פועלת לפי לחץ תקשורתי ודעת קהל שאינה עניינית. משה אבוטבול הוא ראש העיר הנבחר של בית שמש כחוק. אגודת ישראל תתמוך בו שוב כמובן, ואני קורא לכל המפלגות החרדיות לגלות אחריות לעתיד העיר, לרוץ ברשימה אחת מאוחדת ולהביא לניצחון בטוח וצודק״.

חברו לסיעה, ח"כ ישראל אייכלר, אמר בתגובה כי הבחירות בבית שמש מוכיחות שאין הבדל בין הדיקטטורה המשפטית במצרים ובין הדיקטטורה המשפטית במדינת ישראל, כלשונו. "יום יבוא והמשטר החילוני יוציא את החרדים מחוץ לחוק, כמו שנעשה במצרים", הזהיר אייכלר. "הציבור החרדי צריך להיערך לחיים תחת שלטון עריצים ולהיאבק בכלים שעדיין עומדים לרשותו להגנת זכויות הדת. כל עוד לא ישללו את זכות הבחירה מן החרדים, ננצח גם בבחירות החוזרות בבית שמש".

מי שבירך על ההחלטה היה חבר הכנסת משה מזרחי מהעבודה, המשמש כיו"ר השדולה למאבק בשחיתות. "מדובר בהחלטה תקדימית וחשובה מאין כמותה", אמר מזרחי. "זהו סימן דרך דרמטי לתופעות השחיתות המלוות את הבחירות השונות, ואני מברך את בית המשפט על החלטתו האמיצה ומצדיע לתושבי בית שמש על מאבקם הבלתי מתפשר על טוהר הבחירות".

בית המשפט: "נמצאה פעילות מאורגנת להטיית תוצאות הבחירות"

מוקדם יותר פורסם כי בית המשפט המחוזי בירושלים החליט לערוך בחירות מקומיות חוזרות בבית שמש, בעקבות הזיופים שהתגלו במהלך יום הבחירות לפני כחודשיים. ככל הנראה, הבחירות המחודשות ייערכו בתחילת חודש פברואר 2014. תושבי העיר החילוניים שנסעו סמוך לבניין העירייה החלו לצפור במכוניותיהם לאות שמחה.

שמחה בעיר (יוסי זילברמן)

בית המשפט קיבל את עמדת היועץ המשפטי לממשלה לפיה זיופים מתוכננים עלולים היו לפגוע בתוצאות האמת בעיר. "הצדק ניצח", מסר בתגובה להחלטה המועמד החילוני לראשות העירייה שהפסיד בסיבוב הקודם, אלי כהן. "אני שמח לדעת שהדמוקרטיה בבית שמש ניצחה. החברה התקינה והנורמה הישרה ניצחו. עברנו דרך לא קלה אבל אני מאמין שבית המשפט הציב את הצדק בדרך הנכונה מול עינינו".

בית המשפט ציין בהחלטתו כי מחומר הראיות עולה שמדובר בפעילות מאורגנת העולה כדי "שיטה" של ממש, ואף "תעשייה", שכללה מרכיב של תכנון מראש. עוד נקבע, שלא מדובר בפעילות ספורדית או יחידנית אלא בפעילות שהייתה קשורה לפעילים פוליטיים, ושהיא באה על מנת להביא לבחירת אבוטבול. בין יתר הראיות שפירט בית המשפט היו מסרונים שנשלחו סמוך לפשיטת המשטרה על הדירות בבית שמש שבהם נכתב "הנגלה הסתיימה? צריך עוד חברה"; וזמן קצר לאחר מכן "תפסו אותנו. תביא חברה למקום דחוף". בכל הקשור לגרסאות הנחקרים נקבע שמדובר בגרסאות מופרכות, בלתי סבירות ולא אמינות.

הקרב מתחיל מחדש. כהן ואבוטבול (יח"צ, יוסי זליגר)

בבחירות לראשות עיריית בית שמש לפני כחודשיים גבר משה אבוטבול, איש ש"ס, על אלי כהן שנתמך על ידי הבית היהודי ועל ידי הציבור החילוני בעיר. 52% תמכו באבוטבול לעומת 46% בלבד בכהן. עם זאת, תומכי כהן טענו כי הניצחון הושג תוך מעשי מרמה וזיופים, והמשטרה עצרה מספר חשודים במעורבות בפרשה. לאחר שהוצגו בפני היועץ המשפטי לממשלה יהודה וינשטיין ממצאי החקירה, הוא הגיש ערעור על תוצאות הבחירות לבית המשפט המחוזי בירושלים.