בני משפחת דהן לשופטים: "אתם לא חסינים בפני אף אחד"

קרוביהם של חמשת בני משפחת דהן שנהרגו בתאונה זעמו על השופטים שקיצרו בשנה את עונשו של הנהג הדורס אל-גבור. "הלוואי ונשיא המדינה יבוא אליכם", אמר אחד הקרובים. "הנהג מרוצה ומחייך היום", אמרה אחרת

עונשו של מוחמד אל-גבור, נהג המשאית מרהט שהורשע בהריגתם של חמישה בני משפחה לפני שלוש שנים ונידון לחמש שנות מאסר, יקוצר בשנה - כך קבע היום (ד') בית המשפט המחוזי בבאר שבע. השופטים קיבלו את ערעורו של אל-גבור על חומרת עונשו והחליט לקצרו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

משאיתו של אל-גבור התנגשה במכונית בה ישבו חמישה מבני משפחת דהן שעשו את דרכם מאילת לאירוע משפחתי שהתקיים בחיפה. בעקבות התאונה הקטלנית נהרגו כל יושבי המכונית.

בדיון היום קבעו השופטים כי לא מדובר בעבירה מהדרגה העליונה של גרימת מוות ברשלנות, בניגוד לקביעתו הקודמת של בית המשפט לתעבורה בבאר שבע, ולכן הפחית מחומרת העונש. קרובי המשפחה של ההרוגים יצאו מהדיון זועמים וכועסים. הם הודיעו כי בכוונתם לערער על ההחלטה לבית המשפט העליון.

קרוב של משפחת דהן התפרץ לעבר השופטים ונציגי הפרקליטות באולם וצעק: "הלוואי ונשיא המדינה יבוא אליכם. אתם לא חסינים בפני אף אחד. אפילו לא נימקתם". הקרוב הוסיף: "הורידו לו שנה ואחנו רותחים. גם חמש שנים זה כלום. אני לא יודע מה קורה במדינה הזו".

הנהג הפוגע, מוחמד אל גבור (חדשות 2)

קרובת משפחה אחרת אמרה: "הבריאות של כל המשפחה נפגעה והתוצאה היא תוצאה עגומה למדינת ישראל. אין שום נימוק להפחתה בעונש. גם ככה הוא לא יישב ארבע שנות מאסר. לא תהיה במדינה הרתעה אף פעם. זה כואב, זה קשה. הנהג מרוצה ומחייך היום. בית המשפט זלזל במשפחות כאן".

"החלטת בית המשפט לא תספק את קרובי הקורבנות"

לפני כחמישה חודשים נגזרו על אל-גבור חמש שנות מאסר בפועל, שנת מאסר על תנאי ופסילת רשיון ל-20 שנה על נהג המשאית.

סגן נשיא בית משפט השלום לתעבורה השופט דוד לנדסמן נימק אז גזר הדין: "ברור כי כמה שבית המשפט יחמיר, זה לא יספק את קרובי הקרבנות. בית המשפט גם אינו חופשי להחמיר ו/או להקל במידה מוגזמת אלא מחוייב בחוק בפסיקה, ובעקרון נוסף של השמירה על יציבות המשפטית, כאשר הבסיס לקביעת העונש הינו דרגת הרשלנות ועקרון קדושת החיים המתבטא בתוצאות התאונה".

באולם התפתח לאחר מכן עימות מילולי בין בני משפחת ההרוגים למשפחתו של הנהג, שהוצאה מחדר צדדי.