נדחתה העתירה: סופית אריאל תוכר כאוניברסיטה

הסתיים המאבק המשפטי נגד המוסד האקדמי ביהודה ושומרון: בג"ץ דחה את עתירתן של אוניברסיטאות וקבע כי יש להכיר באריאל כאוניברסיטה. "התהליך היה סדור ולא נמצאו בו פגמים", קבע השופט גרוניס בפסק הדין

אוניברסיטה - באופן סופי (יצחק שליסל)

ניצחון לאריאל בקרב על ההכרה: בג"ץ דחה היום (ג') את העתירה שהוגשה ע"י מספר אוניברסיטאות נגד החלטת המועצה להשכלה גבוהה להכיר במכללה האקדמית כאוניברסיטה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

העתירה הוגשה בחודש אוגוסט האחרון על ידי חלק מהאוניברסיטאות בארץ ונדונה בפני נשיא בית המשפט העליון השופט אשר גרוניס, השופטת מרים נאור והשופטת עדנה ארבל.

"ברמת הסמכויות וחלוקתן, הגורם המוסמך לנושא  הוא המועצה להשכלה גבוהה ביהודה ושומרון, יחד עם המפקד הצבאי", קבע השופט גרוניס בפסיקתו.

לדבריו, התהליך היה מסודר וניתנה הזדמנות לוועדה לתקצוב ולתכנון להביע את עמדתה. "לאור העובדה שלא נמצאו בהליך פגמים, וכי המועצה להשכלה גבוהה יהודה ושומרון התייחסה לעמדת הוועדה לתכנון ולתקצוב ונתנה לה הזדמנות להעיר את הערותיה, בית המשפט לא מצא כל סיבה להתערבות והעתירה נדחתה", נכתב בפסק הדין.

הסערה סביב ההכרה באריאל כאוניברסיטה החלה לאחר ששר הביטחון  אהוד ברק הנחה ב-2012 את אלוף פיקוד המרכז, ניצן אלון, לאשר את המלצת המועצה להשכלה גבוהה של יהודה ושומרון והתיר את הפיכת המרכז האוניברסיטאי אריאל בשומרון לאוניברסיטה הישראלית הראשונה מעבר לקו הירוק.

ההחלטה ספגה ביקורת נוקבת מצד חוגי שמאל בארץ ובעולם. בין המהלכים לביטול ההחלטה הוגשה העתירה ע"י אוניברסיטאות לבג"ץ  - שעתה הוסרה מהפרק.