20 שנות מאסר לרוצח שתי נשותיו

בשנת 1991 רצח מרדכי חי את אשתו הראשונה, אך נמצא לא כשיר לעמוד לדין. כמעט 30 שנים לאחר מכן רצח גם את אשתו השנייה, לעיני בתם המשותפת. בית המשפט גזר עליו 20 שנות מאסר בהתאם להסדר טיעון שנחתם עימו

רצח שתי נשים ויישלח לכלא (חדשות 2)

בית המשפט המחוזי בתל אביב גזר היום (ב') 20 שנות מאסר בפועל ו-24 חודשי מאסר על תנאי על מרדכי חי, תושב אזור המרכז בשנות ה-60 לחייו, שעל פי הודאתו כחלק מהסדר טיעון שנחתם עימו רצח את זוגתו, תושבת הפיליפינים, בדירתם המשותפת בהרצליה לפני למעלה משנה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

המקרה קיבל תהודה ציבורית לאחר שהתברר כי חי רצח שנים קודם לכן את אשתו הראשונה - אך אז בתחילת שנות ה-90 נקבע כי הוא אינו כשיר לעמוד לדין בשל מחלת נפש ממנה סבל. "הנאשם הודה במעשה, המחלוקת נסובה סביב כשירותו הנפשית", נכתב בהחלטת בית המשפט. 

בנוסף גזר בית המשפט שעל חי לפצות את בתו המשותפת עם הנרצחת, שהייתה בת ארבע וחצי בזמן ביצוע הרצח ואף הייתה עדה לו בסכום הנאמד ב-258 אלף שקלים. "הנזק שנגרם לקטינה כבד. לאחר הרצח הילדה הייתה במצב נפשי נורא - חייה נהרסו, הילדה הייתה במצב פוסט טראומטי חריף", קבעו שופטי בית המשפט. חי נדרש לפצות גם את אחותה של רעייתו ב-100 אלף שקלים וזאת בשל הסבל הנפשי שגרם לה ולמשפחתה.

בכתב האישום שהוגש נגדו תואר כיצד רצח חי את אשתו אלסי לגונדאי, ילידת הפיליפינים, בדקירות סכין - וזאת משום שהתעורר בו החשד כי היא "מתרועעת עם זרים". חי נטל את הסכין ולא חדל מלדקור אותה, גם כשבתם המשותפת נכנסה לחדר וניסתה לגרום לו להפסיק במעשיו.

הוא צילצל למוקד המשטרה ואמר בקור רוח: "הרגתי את אשתי, בואו מהר". משיחות הטלפון שהגיעו לידי חדשות 2 עולה כי בתחילה, התקשו להאמין כי הוא אכן מדווח שרצח את אשתו. "אני הרגתי את אשתי, אני מבקש דחוף לבוא לרחוב חברון 3", קרא לעבר המוקדן - וזה ענה לו: "אני מקווה שאתה לא עובד עלינו".