אישום: בכיר במשטרה ביטל דוחות תנועה לחבריו

קצין בכיר באגף התנועה מואשם בשורת עבירות ובהן שיבוש מהלכי משפט ומרמה והפרת אמונים. זאת, לאחר שנהג לבטל דוחות תנועה שחולקו לנהגים המקורבים אליו שפנו אליו באופן ישיר או בתיווכם של בני משפחתו וחבריו

אישום: ביטל דוחות תנועה לחבריו (חדשות 2)

קצין המשטרה הבכיר ביטל דוחות לחבריו: כתב אישום הוגש היום (ב') נגד רב פקד גדעון גואלי, שכיהן בתפקידים בכירים באגף התנועה, בגין ביטול לא מוצדק של דוחות תנועה שקיבלו נהגים שפנו אליו באופן אישי וביקשו שיפעל לבטלם. הוא הואשם בשורת עבירות ובהן מרמה והפרת אמונים ושיבוש מהלכי משפט.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

על פי כתב האישום, גואלי נהג לקבל פניות אישיות במשך תקופה ארוכה ובמספר הזדמנויות שונות, מנהגים שלחובתם נרשם דוח תנועה בגין עבירה שביצעו. הנהגים ביקשו את סיועו של גואלי בביטול הדוח, כשחלקם תועדו נוהגים במהירות מופרזת, אחרים נסעו בנתיב תחבורה ציבורית ובאחד המקרים תועד נהג כשהוא נוסע ברמזור אדום.

על פי כתב האישום, חלק מהנהגים פנו אל פקד גואלי באופן ישיר וחלקם באמצעות תיווכו של אדם אחר - לעיתים דרך בן משפחתו של הקצין ולעיתים דרך חברו. באחד המקרים אף טיפל גואלי בדוח שנרשם לחובת קרוב משפחתו והמליץ על ביטולו.

ניצל את תפקידו ומעמדו

הפרקליטות טוענת כי בכל המקרים פעל גואלי בניגוד לנהלים ולהנחיות, והמליץ על ביטול הדוח תוך שרשם בכזב כי התיעוד המצולם של עבירת התנועה מטושטש או לא ברור, וזה למרות העובדה שהצילומים היו ברורים וחדים, לטענת הפרקליטות.

הפרקליטות טוענת בכתב האישום כי גואלי לא דיווח למפקדיו על הקשר האישי שלעיתים היה קיים בינו לבין חלק מהנהגים שבעניינם טיפל, ולא נמנע מטיפול בעניינם של בני משפחתו או מכריו, למרות ניגוד העניינים שבו היה מצוי.

בנוסף לכך, נכתב בכתב האישום כי הוא ניצל את תפקידו ומעמדו, וגנב ציוד משטרתי יקר ערך שיועד עבור המעבדה שהייתה תחת פיקודו. "באופן התנהלותו ובמעשיו היה כדי לפגוע באופן מהותי באמון הציבור במשטרה, בטוהר המידות של קציניה ובתקינות פעולות הרשות", נכתב.