מאסר לשוטר שהטריד מינית שוטרות שהיו תחת פיקודו

לאחר שהורשע בביצוע מעשים מגונים בשלוש שוטרות, גזר בית המשפט עונש של 18 חודשי מאסר על שוטר שניצל את אופי תפקידו ומרותו, והטריד שוטרות צעירות ממנו. "מעשיו של הנאשם מכוערים, מבישים וחמורים", קבעה השופטת

מאסר לשוטר שהטריד שוטרות (רויטרס)

בית משפט השלום בכפר סבא גזר הבוקר (ב') 18 חודשי מאסר על שוטר שהורשע בביצוע מעשים מגונים ובהטרדה מינית של שלוש שוטרות שהיו תחת פיקודו. בנוסף, נקבע כי הוא ישלם קנס ופיצויים לכל אחת מהמתלוננות נגדו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

כתב האישום נגדו תיאר כיצד ניצל השוטר את מרותו על השוטרות ואת הקרבה הפיזית אליהן - שנדרשה מתוקף תפקידו - במספר הזדמנויות וביצע בנשים, שהיו צעירות ממנו בעשרות שנים, מעשים מגונים.

בעת מתן גזר הדין התייחסה שופטת בית השלום נאוה בכור לחומרת האישומים שבהם הורשע השוטר. "מעשיו של הנאשם מכוערים, מבישים וחמורים, שעניינם מסכת הטרדות ומעשים מגונים שבוצעו בשוטרות צעירות", קבעה השופטת. "הנאשם נהג בכוחניות, השתמש בביטויים מיניים בוטים, ולא חדל ממעשיו גם כאשר התנגדו בצורה כזו או אחרת למעשיו".

עוד ציינה השופטת כי "בהתנהגותו פגע השוטר בשלמות גופן ונפשן של המתלוננות, בכבודן ובאוטונומיה שלהן על גופן, כאשר לעבירות אלה מימד של השפלה וביזוי קשים. העובדה כי המעשים בוצעו במסגרת משטרתית, פוגעת אף בערכי המערכת, האמון ותחושת הביטחון שהמשטרה מחויבת להבטיח למשרתים בשורותיה, ומניעת ניצולם של יחסי מרות במסגרת זו".