הסדר הטיעון עם ברבי נשקל מחדש: "מתחרט מאוד על מה שקרה"

בפרקליטות עוד לא הוחלט האם לקדם את הסדר הטיעון עם שושן ברבי, במסגרתו יודה ויורשע בעבירות של גרימת מוות ברשלנות ולא בהריגה. בדיון בהארכת מעצרו אמרה נציגת הפרקליטות: "המשפחות מתנגדות, לא הגענו להחלטה סופית". במהלך הדיון הביע ברבי חרטה על מעשיו: "מצטער על מה שקרה להן"

שושן ברבי בבית המשפט (עזרי עמרם)

האם שושן ברבי, שדרס למוות שלוש הולכות רגל בנתניה, יואשם בהריגה? לאחר שבשבוע שעבר פורסם כי הפרקליטות מגבשת עם ברבי הסדר טיעון, במסגרתו יורשע בגרימת מוות ברשלנות, היום (א') הבהירה נציגת הפרקליטות כי לאור התנגדות המשפחות - נשקלת שוב האפשרות של עסקת טיעון.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"שוחחנו עם המשפחות נפגעות התקיפות", אמרה נציגת הפרקליטות במהלך דיון בהארכת מעצרו של ברבי בבית המשפט העליון. "הודענו להם שאנו שוקלים הסדר טיעון והם הביעו התנגדות נחרצת לעמדה על בסיס המתווה שהוצע על ידי השופטת. אנו עדיין שוקלים את עמדת המשפחות וטרם הגענו להחלטה סופית".

"חיים במדינה בלי חוק" (גיא צברי, חדשות 2)

במהלך הדיון הביע ברבי צער על מעשיו. "אני מביע חרטה מאוד גדולה ומצטער על כל מה שקרה להן", אמר ברבי, שעל פי כתב האישום המקורי, נהג בפראות וכשהוא שיכור, ודרס למוות את סבטלנה יגודייב (56), בתה שושנה (25) ודודתה אלכסנדרה רובינוב (66). לאחר התאונה נמלט ברבי מהמקום ונתפס רק לאחר מצוד שנמשך מספר ימים.

"לטעמי, גם בגרימת מוות ברשלנות יש לי ספק רב אם היו מצליחים להרשיע אותו", אמר במהלך הדיון מוטי כץ, אחד מעורכי דינו של ברבי. "יש עליהם תקשורתי שנובע בין היתר מחוסר הכרה של העובדות ויוצר רושם מוטעה. בניגוד למה שפורסם, הוכח שהוא לא היה שיכור". במהלך הדיון הוסיף עו"ד דוד יפתח, סנגורו של ברבי: "נכון שמבחינה משפטית יש פה הפקרה, אך הוא ראה מול עיניו את הכל מתרחש ובפועל אי אפשר היה לעזור לצערנו".

"לא רחוק היום שנמצא אותו בחוץ"

בשבוע שעבר זומנו בני המשפחות של הקורבנות, כפי שמחייב החוק, לפרקליטות מחוז מרכז. הם נפגשו עם פרקליטת המחוז, עו"ד רונית עמיאל, ושמעו על ההסדר ועל הנימוקים. בני המשפחות הביעו תרעומת והודיעו כי הם מתנגדים להסדר וכי אם לא תתקבל עמדתם, הם יעתרו לבג"ץ.

שושנה וסבטלנה יגודייב ז"ל (חדשות 2)

"אני מאוד חוששת שלא רחוק היום שנמצא אותו מסתובב בחוץ", אמרה לחדשות 2 Online לריסה זטלאווי, בתה של אלכסנדרה רובינוב שנדרסה למוות בתאונה. "נפגשנו אתמול עם פרקליט המחוז והוא ניסה לשכנע אותנו בנוגע להסדר הטיעון, והתפיסה שלנו שזה לא בא בחשבון בשום פנים ואופן".